خانه / سیاسی / بازگشت تیم مذاکره کننده امروز به تهران/ مذاکرات ۵ فروردین از سر گرفته می‌شود

بازگشت تیم مذاکره کننده امروز به تهران/ مذاکرات ۵ فروردین از سر گرفته می‌شود

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌‌ای کشورمان گفت: طی چند روز گذشته مذاکرات بسیار جدی و فشرده‌ای بین هیئت‌های ایران و ۱+۵ صورت گرفته است

زمان انتشار خبر: جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ – ۱۶:۳۹
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ در لوزان که عمدتا به مذاکره میان دیپلمات‌های ایران و آمریکایی گذشت امروز (جمعه) پایان می‌یابد.
 
سید عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد کشورمان، گفت: طی چند روزگذشته مذاکرات بسیار جدی و فشرده‌ای بین هیات‌های ایران و ١+٥ صورت گرفته است. اکنون زمانی است که نیاز به رایزنی‌ها و هماهنگی‌های بیشتری وجود دارد و به همین منظور وزرای خارجه آمریکا و کشورهای اروپایی فردا در برلین دیدار خواهند کرد و سپس بعد از نوروز و تحویل سال جدید مذاکرات مجددا از چهارشنبه ۵ فروردین ماه ۹۴ از سرگرفته خواهد شد.
 
مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ از ۲۴ اسفند در لوزان، سوئیس، آغاز شده و تا امروز (جمعه) ادامه داشت. دراین دورازمذاکرات به مانند گفتگوهای پیشین دیدار‌های بین دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی بخش اعظمی از دیدارها را به خود اختصاص داده بودند.
 
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان روزجمعه پس از هشتمین دورگفت وگو با جان کری در لوزان سوئیس گفت: به نقطه‌ای بسیار حساس رسیده‌ایم. برای هر موضوع یکی دو موضوع مانده که در حال کار روی راه‌حل‌های آنها هستیم. علی القاعده سخت ترین موارد است.
 
وزیرامور خارجه افزود: درحال حاضر آقای صالحی و مونیز در حال گفت و گو هستند و امیدواریم پیشرفت حاصل شود.

شناسه خبر : 16145

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دو =