خانه / سیاسی / بازگشت تیم مذاکره کننده امروز به تهران/ مذاکرات ۵ فروردین از سر گرفته می‌شود

بازگشت تیم مذاکره کننده امروز به تهران/ مذاکرات ۵ فروردین از سر گرفته می‌شود

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌‌ای کشورمان گفت: طی چند روز گذشته مذاکرات بسیار جدی و فشرده‌ای بین هیئت‌های ایران و ۱+۵ صورت گرفته است

زمان انتشار خبر: جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ – ۱۶:۳۹
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ در لوزان که عمدتا به مذاکره میان دیپلمات‌های ایران و آمریکایی گذشت امروز (جمعه) پایان می‌یابد.
 
سید عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد کشورمان، گفت: طی چند روزگذشته مذاکرات بسیار جدی و فشرده‌ای بین هیات‌های ایران و ١+٥ صورت گرفته است. اکنون زمانی است که نیاز به رایزنی‌ها و هماهنگی‌های بیشتری وجود دارد و به همین منظور وزرای خارجه آمریکا و کشورهای اروپایی فردا در برلین دیدار خواهند کرد و سپس بعد از نوروز و تحویل سال جدید مذاکرات مجددا از چهارشنبه ۵ فروردین ماه ۹۴ از سرگرفته خواهد شد.
 
مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ از ۲۴ اسفند در لوزان، سوئیس، آغاز شده و تا امروز (جمعه) ادامه داشت. دراین دورازمذاکرات به مانند گفتگوهای پیشین دیدار‌های بین دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی بخش اعظمی از دیدارها را به خود اختصاص داده بودند.
 
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان روزجمعه پس از هشتمین دورگفت وگو با جان کری در لوزان سوئیس گفت: به نقطه‌ای بسیار حساس رسیده‌ایم. برای هر موضوع یکی دو موضوع مانده که در حال کار روی راه‌حل‌های آنها هستیم. علی القاعده سخت ترین موارد است.
 
وزیرامور خارجه افزود: درحال حاضر آقای صالحی و مونیز در حال گفت و گو هستند و امیدواریم پیشرفت حاصل شود.

شناسه خبر : 16145

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =