باندهای زمین‌خوار، خودروهای سنگین و نبود بودجه از مشکلات اصلی مریوان  

اعضای شورای اسلامی شهر مریوان در جلسه این شورا، باندهای زمین‌خوار، خودروهای سنگین و نبود بودجه کافی برای پروژه‌های عمرانی شهری را از مشکلات اصلی این شهر عنوان کردند.
 

شهردار مریوان در جلسه شورای شهر مریوان که با حضور نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس برگزار شد، اظهار کرد: طرح تفصیلی مریوان که یک طرح جامع برای ایجاد فضاهای موجود در این شهر است امروزه خود به یکی از مهم‌ترین مشکلات این شهر تبدیل شده است تا جایی که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.
فواد کریمی عنوان کرد: در طرح تفصیلی مریوان برخی از مکان‌ها و جایگاه‌ها باید دارای فرمی با نام فرم(ج) باشند که متاسفانه ساخت این فرم برای این شهر غیرممکن بوده و ایجاد آن در توان شهرداری و شورای این شهر نیست و باید برای آن راه حلی یافت.
وی عنوان کرد: تملک برخی از اماکن موجود در شهر مریوان نیازمند میلیاردها تومان بودجه است که امروزه از نظر داشتن بودجه‌ای به این میزان، شهرداری در وضعیت مناسبی نیست و نمی‌تواند چنین اعتباری را تخصیص دهد.
وی افزود: اختصاص بودجه شهر مریوان همواره در سال‌های گذشته بسیار کمتر از شهرهای دیگر استان کردستان است و امسال نیز همان دستور کاری منتها با میزانی بودجه کمتر در دستور کار مسئولان قرار گرفته است و می‌طلبد که برای ایجاد زیرساخت‌ها و شکوفایی این شهر بودجه بیشتری اختصاص یابد.
شهردار مریوان با اشاره به وجود ماشین‌های سنگین در سطح شهر، افزود: تردد خودروهای سنگین باری در سطح شهر نه تنها موجب از بین رفتن زیرساخت‌های موجود شده است، بلکه جان انسان‌های ساکن در شهر را نیز با تهدیدی جدی مواجه ساخته است.
یکی از اعضای شورای شهر نیز با اشاره به نبود جاده کمربندی مریوان، اظهار داشت: نبود جاده کنارگذر مریوان یکی از مهم‌ترین معضلات و مشکلات این شهر است که در دولت گذشته برای رفع آن بودجه‌ای اختصاص یافت اما میزان بودجه به حدی کم بود که این طرح به انجام نرسید.
کاوه باخیشی افزود: اجرای هر طرح و پروژه‌ای نیازمند وجود بودجه‌ای به همان میزان است، اما متاسفانه اکثریت طرح‌ها و پروژه‌های مریوان بودجه‌ای دارند که 50 درصد نیاز آن را برآورد نمی‌کند و می‌طلبد برای ایجاد و بهره‌برداری از آن اعتبارات بیشتر از سوی دولت اختصاص داده شود.
وی بنگاه‌های معاملاتی را یکی از معضل‌آفرینان مریوان عنوان کرد و افزود: ایجاد نقشه‌های دلخواه توسط افرادی سودجو و تفکیک اراضی با میل و رغبت فردی یکی دیگر از معضلاتی است که امروزه مریوان با آن دست و پنجه نرم می‌کند به صورتی که هر شخصی به میل و رغبت خود زمین‌های خود را تفکیک کرده و به فروش می‌رساند.
وی عنوان کرد: گاها برخوردها قائم به فرد است نه به قانون و همین امر موجب می‌شود تا افرادی سودجو به راحتی بتوانند از فضای موجود سوءاستفاده نموده و معضلات موجود را دامن بزنند و سبب ایجاد مشکلاتی جدید نیز شوند.
باخیشی نبود برخوردهای قاطع توسط برخی از مدیران استانی را یکی دیگر از عوامل تشدیدکننده معضلات کنونی مریوان عنوان کرد و افزود: برخی از مدیران به دلیل نداشتن مهارت‌های کافی و نداشتن سطح سواد آنچنانی هرچه که به آنها گوشزد کنند انجام می‌دهند و این شیوه کاری درست نیست و باید انجام فعالیت‌ها با وضعیت موجود هماهنگ باشد.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *