بانوی ایرانی جایزه علمی یونسکو را دریافت کرد/ تبریک خانم دکتر به زبان آذری

دکتر سودابه داوران که جایزه یونسکو در بخش فن آوری نانو را دریافت کرد، کسب این موفقیت را که همزمان با زادروز دختر گرامی پیامبر (س) صورت گرفت به همه ایرانیان به ویژه بانوان دانشمند کشورمان تبریک گفت. وی بخشی از سخنان خود را به زبان آذری، ایراد کرد

زمان انتشار خبر: شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ – ۱۴:۲۳
دکتر «سودابه داوران»، جایزه ویژه علمی  سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد«یونسکو» با نام کمک به توسعه نانو فناوری را دریافت کرد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، چهارمین دور جایزه کمک به توسعه نانو فناوری را یونسکو امسال به محققانی از ایران ، کنیا ، افریقای جنوبی و به یک محقق امریکایی چینی الاصل اهدا کرد.
 
دکتر سودابه داوران عضو هیات علمی دانشکده علوم نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مدیر گروه نانو فناوری پزشکی این دانشکده است که پیش از این در بخش تحقیق و پژوهش نانوفناروی پزشکی در ایران و عرصه های علمی جهانی جوایز مختلفی را دریافت کرده است .
 
این محقق ایرانی از قاره پهناور آسیا تنها نماینده ای بود که موفق شد این جایزه را از یونسکو  دریافت کند . وی تاکنون پانزده ثبت اختراع در سیستم های دارورسانی نوین دارد .
 
هیئت داوران یونسکو پس از چندین ماه مطالعه روی آثار ، اختراعات و مقالات علمی محققان و پژوهشگران در سراسر جهان توانستند این چهار نفر را انتخاب و از آنان قدردانی کنند.

این خبر رو هم ببینید

«گل نساء» همچنان جایزه می گیرد

فیلم سینمایی «گل نساء» ساخته بلند کارگردان خوش آتیه و خوش ذوق کردستانی در سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *