باهدف بررسی ایمنی اماکن تجاری و مسکونی :  اكیپ پیشگیری از حریق ساختمان در سنندج تشكیل شد

مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت : با هدف بررسی ایمنی اماکن تجاری و مسکونی در سطح شهر اکیپ پیشگیری از حریق ساختمان تشکیل شد.

کد خبر : ۴۸۵۱
تاريخ :     ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
ساعت :   ۹:۲۹:۲۵
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری سنندج: اکیپ بازرسی ساختمان جهت بررسی ایمنی وجلوگیری از آتش سوزی تشکیل شد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اظهار داشت : بسیاری از اماکن تجاری ،خدماتی و مسکونی در سطح شهر وجود دارند که از ایمنی لازم در هنگام بروز حوادث نظیر آتش سوزی برخوردار نیستند.
رامین اسد نژاد بیان کرد : ساختمانهای مسکونی و یا اماکن تجاری موظف به رعایت و نصب تجهیزات ایمنی در ساختمان و محل کار بر اساس مقررات ملی ساختمان هستند.
وی گفت : بر اساس آیین نامه های مبحث سوم مقررات ملی ساختمان که به مسئله حفاظت ساختمان های در مقابل حریق تاکید دارد ،ساختمانهای که در حال احداث است توسط کارشناسان این سازمان بازدید بعمل خواهد آمد و در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی و عدم نصب سیستم های اطفا ءو اعلان حریق پایانکاربرای آن صادر نخواهد شد.
اسد نژاد تاکید کرد : اماکن تجاری، پاساژها، بازار و ادارات باید امکاناتی از قبیل سیستم اعلام و اطفاء حریق، مسیرهای فرار براساس ضوابط، خروجی هایی با عرض مناسب، وسایل تهویه دود و آلاینده ها را داشته باشد و ساختمان های جدید الاحداث هم طبق ضوابط باید از مصالح غیرقابل اشتعال استفاده کنند.
وی از تشکیل اکیپ پیشگیری از حریق ساختمان خبر داد و گفت : با هدف بررسی ایمنی اماکن تجاری و مسکونی این اکیپ تشکیل شده است.
اسد نژاد خاطرنشان کرد: این اکیپ که متشکل از چهار نفر از کارشناسان با تجربه این سازمان هستند به صورت مستمر وبر اساس الولویت از پاساژها و بازار و همچنین از ساختمانهای بلند مرتبه بازدید خواهند نمود و مشکلات این اماکن را ثبت خواهند نمود.
وی عنوان کرد : پس از بازدید این اکیپ مشکلات ثبت شده در کارگروهی متشکل از نماینده نظام مهندسی، نماینده دادستانی، اداره کار و آتش نشانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج تصریح کرد : نتیجه جلسه کار گروه به مالکان اماکن تجاری و همچنین شهرداری منطقه ابلاغ خواهد شد و مدت زمانی هم برای رفع مشکلات ایمنی ساختمان برای مالکان تعیین خواهد شد.
اسد نژاد گفت : تعامل و همکاری شهروندان و مالکان اماکن تجاری با اکیپ پیشگیری از حریق ساختمان قطعاً در کاهش حوادث تاثیر گذار خواهد بود.
وی ابراز امید واری نمود : مالکان اماکن تجاری و کسبه بازار همکاری لازم را با این سازمان داشته باشند تا در سایه تعامل دو سویه بتوانیم گام مهمی در جهت کاهش حوادث در سطح شهر برداریم.

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *