خانه / فرهنگی / باید شخصیت متعالی امام شافعی هرچه بیشتر به جامعه معرفی شود

باید شخصیت متعالی امام شافعی هرچه بیشتر به جامعه معرفی شود

استاندار کردستان گفت: باید تلاش کرد ابعاد شخصیت علمی و دینی و جایگاه سیاسی و اجتماعی امام شافعی را بیش از بیش شناخته و شخصیت متعالی امام شافعی هرچه بیشتر به جامعه معرفی شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در همایش شمیم شافع که در راستای برگزاری کنگره بین المللی امام شافعی (رض) درمحل سالن اجتماعات مجتمع فجر سنندج با بیان این مطلب اظهار داشت: دقت زیادی به عمل آمده تا در این کنگره مقالات علمی فراوانی ارائه خواهد شود و آمار کمی و کیفی مقالات ارتقا یابد که علاوه بر این در کنگره اصلی ابعاد مختلف شخصیت، علمی، دینی، جایگاه اجتماعی و سیاسی امام شافعی شناخته خواهد شد.
 
وی افزود: کنگره بین‌المللی امام شافعی باید سرآغاز جریان فکری و فرهنگی در جهان اسلام باشد و در حقیقت  این کنگره در نکوداشت و شناخت یک شخصیت بزرگ علیم جهان اسلام است.
 
استاندار کردستان خاطر نشان کرد: کنگره بین‌المللی امام شافعی باید اهداف تقریبی بین مذاهب را دنبال کند و با بایستی به سمتی حرکت کرد که این گنگره سر آغاز جریان فکری و فرهنگی در جهان اسلام باشد.
 
استاندار کردستان در ادامه سخنان خود با بیان این مطلب که یک سال آینده نشست های متعدد و مقالات فراوان در خصوص ایشان برگزار و مقالات فراوانی ارائه می‌شود گفت: به این ترتیب آنچه امروز با عنوان کنگره بین‌المللی امام شافعی در کردستان برگزار می‌شود در ادامه برنامه‌های تقریب مذاهبی است که طی۸۰ سال اخیر در جهان اسلام شکل گرفت.
 
وی تصریح کرد: آنچه امروز تحت عنوان کنگره بین المللی امام شافعی در استان کردستان برگزار‌ شده و خواهد شد، ادامه برنامه های تفکری است که تحت عنوان تقریب بین مذاهب در دنیای اسلام شکل گرفته و بزرگانی چون شهید آیت الله بروجری، شیخ شلتوت و بزرگانی چون الازهر این راه را آغاز کردند و بعد از انقلاب نیز دیدگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به تداوم این راه است.
 
زاهدی با بیان اینکه بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلون نفر مسلمان در کره زمین زندگی می کنند، اظهار داشت: اگر از هر مسلمان با هر مذهب، قومیت، ملیت و گرایشی بپرسید که دینتان را از کجا گرفتید، به نزول وحی به پیامبر اشاره خواهند کرد و این یعنی همه ما عضو یک خانواده هستیم.
 
وی در پایان با بیان اینکه در هر خانواده ای اختلاف سلیقه وجود دارد، ابراز داشت: درون خانواده ای که تفاوت سلیقه وجود دارد.
اگر اعضای خانواده همدیگر را درک نکنند و همدیگر را به درستی نشناسند چگونه می توانند مجموعه را حفظ کنند و از توانمندی های یکدیگر برای دوام و قوام خانواده استفاده کنند.
۵ خرداد ۹۴

شناسه خبر : 4445

این خبر رو هم ببینید

آیا روزی به نام روز زبان کردی ثبت شده است؟/ منصور رحیمی

بی‌توجهی یا کم توجهی به روزی به نام روز زبان کردی ابعاد و دلایل متفاوتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =