خانه / سیاسی / با انتقاد از عقب‌نشینی اوباما از اعلام تحریم‌های جدید ایران رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: باید تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران اعمال کنیم

با انتقاد از عقب‌نشینی اوباما از اعلام تحریم‌های جدید ایران رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: باید تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران اعمال کنیم

«پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از عقب‌نشینی دولت این کشور برای اعلام تحریم‌های جدید موشکی ایران، بر لزوم اعمال تحریم‌های جدید به منظور پاسخگویی به رفتار غیرقانونی ایران تاکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ضمن انتقاد شدید از تصمیم دولت باراک اوباما برای به تعویق انداختن اعلام تحریم‌های جدید موشکی ایران تا اطلاع ثانوی، بر لزوم اتخاذ تدابیر تحریمی تازه علیه تهران تاکید کرد.
در ادامه انتقادات جمهوریخواهان از دولت باراک اوباما، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای با عنوان «پایان متناسب با یک سال تصمیمات فاجعه‌بار سیاست خارجی» از تصمیم اخیر کاخ سفید در قبال ایران به شدت انتقاد کرد.
چندی پیش بود که روزنامه وال استریت ژورنال خبر داد که وزارت خزانه‌داری آمریکا کنگره این کشور را در جریان تصمیم این وزارخانه برای اعمال تحریم‌های جدید ایران به بهانه «نقض مقررات مربوط به آزمایش‌های موشکی» خبر داد.
این خبر در حالی منتشر شد که ایران در راستای انجام تعهدات خود در قبال برجام، اقداماتی از قبیل انتقال اورانیوم غنی شده و تبادل آن با میله سوخت و اورانیوم خام را آغاز کرده بود.
به دنبال جنجال‌ها بر سر خبر تحریم‌های جدید ایران توسط آمریکا که این بار قرار بوده به بهانه موشکی انجام گیرد، مقامات ایرانی از هرگونه تحریم جدید انتقاد و درباره حسن نیت واشنگتن در قبال اجرای برجام تردیدهای جدی وارد کردند.
رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای به شدت از اعلام تصمیم دولت باراک اوباما برای به تعویق انداختن اعلام تحریم‌های جدید موشکی ایران انتقاد کرد و تصمیمات کاخ سفید را فاجعه‌بار توصیف کرد.
«پل رایان» در این بیانیه تصریح کرد: «هفته گذشته دولت اوباما با عقب نشینی از تصمیم خود برای اعمال تحریمهای جدید ایران به دلیل برنامه موشکی بالستیک آنها،‌از سال ۲۰۱۶ استقبال کرد. این تصمیم پایانی متناسب برای یک سال تصمیمات فاجعه‌بار سیاست خارجی بود».

شناسه خبر : 14727

این خبر رو هم ببینید

ناگفته هایی از طالبان/ به قلم دکتر مهدی فرمانیان

یک تار موی اسلامگرایان را با کل هیکل سکولارها معاوضه نمی کنیم؛ اما از خشونت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =