خانه / فرهنگی / با حضور مسئولین و معلمان؛ جشنواره فیلم رشد در استان کردستان آغاز به کار کرد

با حضور مسئولین و معلمان؛ جشنواره فیلم رشد در استان کردستان آغاز به کار کرد

سنندج – با حضور مسئولین و معلمان اکران فیلم های جشنواره فیلم رشد در استان کردستان فعالیت خود را آغاز کرد.

صدیقه عبداللهی صبح امروز در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم رشد در سنندج که در سالن شماره دوسینما بهمن سنندج برگزار شد، گفت: مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم رشد همزمان با سراسر کشور در شهرستان های قروه، بانه، مریوان، سقز و نواحی یک و دو شهرستان سنندج از ۱۴ تا ۱۸ اسفند ماه اکران فیلم های خود را شروع کرد.
وی افزود: ۶۶ فیلم داستانی، انیمیشن و مستند در ۴۰ سالن سینما و مدارس و سالن های آمفی تئاتر به نمایش دانش آموزان، معلمان، مربیان و اولیای آنها گذاشته خواهد شد.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان اظهار داشت: سال گذشته ۹۰ هزار دانش آموز ابتدایی، ۲۳ هزار دانش آموز در مقطع متوسطه اول و ۱۰ هزار دانش آموز در مقطع متوسطه دوم، شش هزار خانواده و اولیای دانش آموزان و یک هزار نفر دانشجو و معلم از مخاطبان جشنواره فیلم رشد سال گذشته در استان کردستان بوده اند.
عبداللهی افزود:امسال در ۴۶ جشنواره فیلم رشد در استان کردستان به دنبال افزایش آمار مخاطبان و جذب مخاطبین از نظر کمی با افزایش کیفیت و فراگیری آموزش بین مخاطبان در این جشنواره هستیم.
وی با بیان اینکه هدف ما نشان دادن نظام آموزشی در استان کردستان است، گفت: نمایش و فیلم و آموزش به وسیله رسانه ها باعث افزایش یادگیری و سواد رسانه ای دانش آموزان خواهد شد و با این روش ها اهداف تدوین شده سند ملی آموزش تحقق می یابد.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان با بیان اینکه یادگیری دیداری به وسیله رسانه از لحاظ تداوم ماندگاری تاثیر گذار است، اظهار داشت: یکی از راه هایی که دانش آموزان برای حضور در جامعه آماده شوند یاد دادن مهارت های زندگی است و رسانه های دیداری و شنیداری یکی از تاثیر گذار ترین آنهاست که فرآیند یادگیری را نیز آسان می کند.
عبداللهی افزود: انتظار می رود که همکاران تنا به بیننده بودن دانش آموزان به فیلم ها اکتفا نکنند و امسال هم یکی از رویکرد های جشنواره این است که فضای نقد و بررسی را برای دانش آموزان فراهم کرده تا با نقد های خود در اکران این فیلم ها آنها را از لحاظ نقادی و نقد پذیری در جامعه آماده سازیم.

شناسهٔ خبر: ۳۹۲۳۰۰۰ – شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ – ۱۸:۲۹

شناسه خبر : 10183

این خبر رو هم ببینید

روستاهای اورامان؛ نقوش اصیل ایرانی در دامان طبیعت / نصرت اله سپهر

“هر کدام از روستاهای توریستی و تاریخی هورامان آداب، رسوم و فرهنگ کهن، اصیل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 6 =