با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان انجام شد؛ بازدید و کلنگ زنی ۸ پروژه در شهرستان دیواندره

سنندج- ۸ طرح و پروژه با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار کردستان در شهرستان دیواندره مورد بازدید قرار گرفت و تعدادی هم کلنگ زنی شد.

روابط عمومی استانداری کردستان، حسین فیروزی در بازدید از طرح شبکه پایاب انتقال آب ساحل راست سد سیازاخ، این سد را ظرفیتی بسیار مهم برای توسعه کشاورزی دیواندره و بیجار ذکر کرد و با یادآوری هزینه ۲۰۰ میلیارد تومانی ساخت آن تا این مرحله خواستار اهتمام هرچه بیشتر در اتمام و بهره برداری این طرح شد.
دومین بازدید این سفر از محل اجرای شهرک صنوف آلاینده دیواندره (تعاونی ۱۸۳۰) انجام شد که ساخت آن از سال ۸۳ آغاز و به دلیل مشکلات مدیریتی و وجود معارض تاکنون به بهربرداری نرسیده است.
فیروزی در این بازدید تکمیل این پروژه را برای شهرستان دیواندره بسار حائز اهمیت خواند و بیان کرد: خروج صنوف آلاینده و مزاحم از شهر از یک سو به نفع شهر و شهروندان است و از سوی دیگر در کنار هم قرار گرفتن این صنوف موجب بهره وری و هم افزایی این مشاغل می شود.
وی بیان کرد: باید نظارت دقیق صورت پذیرد تا فقط اصنافی که در تعریف صنوف آلاینده جای می گیرند به اینجا منتقل شوند.
معاون استاندار کردستان در ادامه خواستار رفع مشکل معارض ۱۶ هزار متر از ارازی این شهرک ۱۲۲ هزار متری با همکاری فرمانداری دیواندره و ادارات صنعت معدن تجارت، راه و شهر سازی، تعاون کار و رفاه اجتماعی و اعضای هیات مدیره شد.
فیروزی تهیه نقشه توسط مشاور دارای صلاحیت، ایجاد جاده دسترسی مناسب و نصب تابلو در ورودی شهرک را از ملزومات تکمیل این شهرک ذکر کرد.
مجتمع پرورش گاو شیری ظفرآباد که مجتمعی دارای ۲۳ واحد ۳۰ راسی است سومین واحد دچار مشکل دیواندره بود که مورد بازدید قرار گرفت و مقرر شد بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل در رفع مشکلات تسهیلات این واحدها با صاحبان آن همکاری نماید.
واحد تولیدی قند دیواندره یکی دیگر از مقاصد بازدید در این سفر بود و بانک تجارت موظف به همکاری با این واحد تعطیل شده جهت در اختیار قرار دادن سرمایه در گردش و شروع مجدد فعالیت این واحد شد.
در این سفر همچنین پروژه واحد تولیدی محصولات لبنی شرکت کشت و صنعت هیجان سحر (گل تپه) کلنگ زنی شد که با ظرفیت تولید سالانه ۳۵۰ تن پنیر لیقوان و ۴۰ تن خامه برای ۱۶ نفر به صورت مستقیم و برای ۳۰ نفر به صورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال می کند.
کلنگ زنی مدرسه خیرساز ۴ کلاسه روستای وزیر که هزینه آن توسط بانوی جوان دیواندره ای پرداخت می شود دیگر پروژه این سفر بود.
در روستای نساره علیا مدرسه خیرساز ۲ کلاسه ای کلنگ زنی شد که زمین آن از سوی اهالی روستا اهدا و هزینه ساخت آن از محل صندوق فرهنگیان دیواندره و با همت ۶۰۰ فرهنگی این شهرستان تامین شده است.
فیروزی از فرهنگیان و خیرین این شهرستان که با همت خود گامی بلند در جهت ارتقا کمی و کیفی آموزش و پرورش دیواندره برداشته اند تقدیر و تشکر کرد.
پایان بخش این سفر یکروزه، کلنگ زنی مجموعه گردشگری وتفریحی سپهر تابناک غرب بود؛ این مجتمع شامل هتل، پارک آبی، استخر، سالن همایش، تالار پذیرایی، جایگاه سوخت دومنظوره، فضای سبز و پارکینگ است. 

شناسهٔ خبر: 3961932 – سه‌شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۲۱:۲۲

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *