با حضور ۱۴ تیم داخلی و خارجی: جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی در مریوان برگزار می شود

سنندج – مدیرکل ورزش و جوانان کردستان از برگزاری ششمین دوره جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی در اواخر مرادماه به میزبانی مریوان خبر داد.

حامد جولایی در دیداری که با رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی  داشته مقرر شد برگزاری ششمین دوره جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی به کردستان واگذار شود.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان عنوان کرد: جشنواره بین المللی ورزش‌های بومی محلی برای ششمین بار در مریوان انجام می گیرد و هرساله با استقبال جمع کثیری از علاقمندان به این حوزه روبرو شده است. وی افزود: در این جشنواره کشورهای آذربایجان، ترکیه و ۳ استان، کردستان عراق از جمله دهوک، سلیمانیه، و کرکوک حضور دارند و بازی های بومی محلی خود را به معرض نمایش می گذارند.
جولایی گفت: همچنین استان های لرستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان و سه شهرستان سنندج، مریوان و سقز از استان کردستان در ششمین جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی حضور خواهند داشت.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان اظهار داشت: جشنواره بین المللی در رشته‌های «زوران»، «هلپرکی»، «طناب کشی» و بازی های بومی محلی در اواخر مردادماه امسال برگزار خواهد شد.
جولایی گفت: فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی و اداره کل ورزش و جوانان کردستان با توافقات صورت گرفته آمادگی کامل برای برگزاری ششمین دوره جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی را در مریوان دارند.

شناسهٔ خبر: 4038271 – یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ – ۰۸:۲۲

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *