با صدور مجوز از اداره میراث فرهنگی حمام توتنچی درسنندج تخریب شد

مدیر شهرداری منطقه دواز تخریب حمام توتنچی خبر داد
 

 
مدیر شهرداری منطقه دو اظهار داشت : این حمام که در محله پیر محمد واقع شده با زیر بنایی 180 متر مربع ودارای قدمت یک صد ساله بود.
مهندس شمس الدین ساعد بیان کرد : با توجه به اینکه این حمام بیش از 80% تخریب شده بوده واحتمال سقوط دیوراهای این حمام وجود داشت وهمچنین از لحاظ بهداشتی این حمام مشکلات زیادی را برای ساکنین این محله بوجود آورده بود.
وی گفت : پس از صدور مجوز از سوی اداره کل میراث فرهنگی در خصوص تخریب ،عملیات تخریب این حمام وحمل نخاله های آن توسط این شهرداری صورت گرفت .
مهندس ساعد در خصوص فعالیتهای صورت گرفته در یک ماه اخیر در سطح منطقه دو افزود : قریب به 2400 متر مربع از محلات نبوت وکانی کوزله شامل زیر سازی جدول گذاری با اعتباری قریب به 400 میلیون ریال صورت گرفت.
وی از زیر سازی وآسفالت 9هزار متر مربع از خیابان شیخ رش واطراف آن در نایسر خبر داد وگفت برای این مقدار هزینه ای بالغ بر230میلیارد ریال هزینه صرف شده است.
مهندس ساعد افزود : عملیات 400 متر طول جدول گذاری و2 هزار متر مربع کف فرش وپیاد رو سازی و1800 متر مربع لکه گیری وآسفالت خیابان فلسطین هم اکنون در سطح منطقه در حال اجرااست وبرای اجرای این عملیات هزینه بالغ بریک میلیارد وهشتصد میلیارد ریال در نظر گرفته شده است. 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *