با معرفی نفرات برگزیده؛ دومین جشنواره فصلی مطبوعات کردستان به پایان رسید

طی مراسمی دومین جشنواره فصلی مطبوعات استان کردستان با معرفی آثار و نفرات برتر خود در 5 حوزه تخصصی به پایان رسید و خبرگزاری کُردپرس تنها با یک شرکت کننده رتبه اول بخش مصاحبه جشنواره را کسب کرد

به گزارش خبرنگار کردپرس در سنندج دومین جشنواره فصلی مطبوعات استان کردستان نفرات برتر خود را شناخت  و با معرفی 17 اثر برتر و 2 اثر شایسته تقدیر به کار خود پایان داد و همچنین همزمان با برگزاری این جشنواره، نخستین جشنواره کمیته امداد امام خمینی کردستان و رسانه با معرفی آثار برگزیده به اتمام رسید.
در دومین جشنواره فصلی مطبوعات کردستان و در بخش گزارش خبری، تحلیلی و توصیفی شیرین مرادی از خبرگزاری فارس عنوان نخست را کسب کرد و سروش حبیبی‌راد از خبرگزاری مهر و فرزاد نویدی از خبرگزاری ایرنا حائز رتبه‌های دوم و سوم شدند، ضمن آن‌ که در این بخش اثر محمدشریف علیرمایی از روزنامه همشهری شایسته تقدیر شناخته شد.
در بخش یادداشت نیز افشین خوشگوار از دو هفته‌نامه به‌هیز، سامان احمدی از روزنامه همشهری و عدالت ناصری از خبرگزاری فارس عناوین اول تا سوم را به دست آوردند و در بخش تیتر فرزاد نویدی از خبرگزاری ایرنا، چنور صادقی از خبرگزاری شبستان و کیوان قاسمی از خبرگزاری فارس رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
در بخش مصاحبه و گفت‌ و گو یحیی صمدی خبرنگار خبرگزاری بین المللی کُردپرس تنها شرکت کننده از این خبرگزاری در این جشنواره با مصاحبه ای با هنرمند و خواننده بزرگ کشور و کردستان استاد “شهرام ناظری” تحت عنوان «تقلید به موسیقی کُردی آسیب می رساند» رتبه اول این بخش را کسب کرد و فرهاد شیری از دو هفته‌نامه «به‌هیز» و روناک کنعانیان از روزنامه همشهری به ترتیب دوم تا سوم شدند و همچنین در این بخش یاسین شریعتی از هفته‌نامه «ئاگرین روژ» شایسته تقدیر شناخته شد.
در بخش گزارش تصویری و عکس خلیل صحراگرد از خبرگزاری شبستان مقام اول و بختیار صمدی از خبرگزاری فارس مقام دوم و امید بهمنی از خبرگزاری ایرنا مقام‌ سوم را به دست آوردند.
در این جشنواره غلامرضا نریمان به عنوان شهید شاخص عرصه رسانه مورد تجلیل قرار گرفت و عرفان خادم و ابراهیم دلاوری به عنوان دو پیشکسوت عرصه رسانه استان کردستان تقدیر شدند و در ادامه این مراسم نیز از برگزیدگان نخستین جشنواره امداد و رسانه استان کردستان که با حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شد تقدیر به عمل آمد که در بخش خبر جایزه و لوح تقدیر این جشنواره به زهره نادری‌مقدم خبرنگار بخش استانی روزنامه جام جم اهدا شد و رتبه دوم این بخش به سرور احمدی از خبرگزاری مهر و رتبه نخست نیز به افسانه گلباغی از خبرگزاری ایرنا تعلق گرفت.
در بخش مصاحبه و گفتگو رتبه نخست به روناک کنعانیان از ویژه‌ نامه استانی روزنامه همشهری رسید و سحر مرادی از خبرگزاری فارس و افسانه سیفی از خبرگزاری ایسنا رتبه ‌های دوم و سوم را کسب کردند.
در بخش گزارش نیز شیرین مرادی از خبرگزاری فارس، شنو نوری از خبرگزاری شبستان عناوین برتر را کسب کردند و در بخش عکس نیز از سید محمدلطیف حسینی ‌نسب عکاس خبرگزاری مهر تقدیر به عمل آمد.
مدیر سرای روزنامه نگاران استان کردستان در آیین پایانی دومین جشنواره فصلی مطبوعات و خبرگزاری‌های استان کردستان طی سخنانی اظهار داشت: پس از استقبال گسترده اصحاب رسانه استان از نخستین جشنواره فصلی مطبوعات و خبرگزاری‌ها و بنا بر رسالت‌‌های آموزشی و پژوهشی محوله به سرای روزنامه ‌نگاران، زمینه برپایی دومین جشنواره فصلی از دی ماه سال جاری فراهم شد و در جشنواره دوم، آثار فعالان رسانه‌‌ای استان در فصل‌های تابستان و پاییز 92 به دبیرخانه ارسال شد که در مجموع شاهد تنوع حضور نمایندگان رسانه‌‌ها و افزایش تعداد آثار بودیم.
خبات ساعدی افزود: تیتر، مصاحبه و گفت‌گو، گزارش، سرمقاله، مقاله و یادداشت، عکس و گزارش تصویری از رشته‌‌ها و گرایش‌‌های پنجگانه دومین جشنواره فصلی مطبوعات و خبرگزاری ‌های استان بودند که با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه مطبوعات و با حمایت معاونت امور ارتباطات دفتر نماینده ولی فقیه در استان این جشنواره برگزار شد.
ساعدی تصریح کرد: استقبال گسترده فعالان رسانه‌‌ای استان، نوید برپایی جشنواره‌‌ها و کارگاه‌‌های تخصصی حوزه رسانه را با گستردگی و سطح بالاتری در ایام مختلف در استان داده و سرای روزنامه ‌نگاران نیز بنا بر وظایف و رسالت‌های محوله در سال 93 جشنواره‌های فصلی را هر شش ماه یک بار برگزار نموده و در هر فصل نیز 3 کارگاه آموزشی را برگزار خواهد کرد.
مدیر سرای روزنامه نگاران استان کردستان افزود: طی فعالیت یک ساله سرای روز‌نامه نگاران در کردستان با انسجام و همکاری بین اصحاب رسانه استان شاهد انجام فعالیت‌‌ها و خدماتی در حوزه‌‌های آموزشی، پژوهشی و رفاهی بوده‌ایم که امضای تفاهم نامه همکاری با پلیس فتا استان کردستان، راه‌اندازی سامانه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت به خبرنگاران کردستانی، امضای تفاهم‌‌نامه همکاری سرا با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری کردستان، افتتاح نخستین کتابخانه تخصصی حوزه رسانه، تشکیل نخستین شورای مشورتی بانوان حوزه رسانه از جمله این فعالیت‌‌هاست و برپایی جشنواره فصلی مطبوعات استان نیز یکی از دغدغه‌ های اصلی فعالان رسانه ‌ای بود که امید است با تداوم جشنواره‌های فصلی، شاهد رونق فعالیت‌‌های رسانه‌‌ای و توجه هرچه بیشتر به خدمات و تلاش‌های اصحاب رسانه باشیم.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *