با همکاری دانشگاه های کردستان ایران و سلیمانیه عراق؛ همایش بین المللی برنامه ریزی اقتصادی در کردستان برگزار می شود

سنندج- مدیرگروه علوم اقتصادی دانشگاه کردستان گفت:همایش بین المللی برنامه ریزی اقتصادی، توسعه پایدار ومتوازن منطقه ای رویکردها و کاربردها ۱۳ و۱۴ اردیبهشت ماه امسال در سنندج برگزار می شود.

خالد احمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر آخرین مهلت ثبت نام در این  همایش را ۳۰ فروردین ماه امسال ذکر کرد و گفت: توسعه اقتصادی و برنامه ریزی منطقه ای، سرمایه گذاری و فضای کسب وکار منطقه ای، اقتصاد مقاومتی و توسعه متوازن پایدار و اقتصاد گردشگری، فرهنگ وهنروتوسعه پایدار منطقه ای از محورهای اصلی این همایش است.
وی با اشاره به اینکه این همایش دارای چندین محور فرعی هم هست، عنوان کرد: از جمله محورهای فرعی این همایش شامل ضرورت و دلالت های برنامه ریزی های اقتصادی در توسعه پایدار و متوازن منطقه ای، مدل های رشد اقتصادی، برنامه ریزی منطقه ای و توسعه پایدار، مدل های اقتصاد سنجی، اقتصاد فضایی و توسعه پایدار متوازن وساختار دولت، بوجه ریزی ونظام مدیریتی در برنامه ریزی منطقه ای است.
وی بخش خصوصی، اشتغال، بهره وری و توسعه پایدار، توانمندسازی زنان، توزیع درآمد وتوسعه متوازن، محیط زیست، آب و توسعه منطقه ای، بازار پول و سرمایه وتوسعه متوازن پایدار را از دیگر محورهای فرعی این همایش ذکر کرد.
مدیرگروه علوم اقتصادی دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه این همایش در روزهای ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت ماه امسال در سنندج برگزار می شود، بیان کرد: اساتیدی از کشورهای ایران، آلمان، کانادا، مالزی و اقلیم کردستان عراق در دو روز به بررسی مولفه های توسعه پایدار، اشتغال و بهره‌وری، سرمایه‌گذاری و بهبود کسب و کار و اقتصاد فرهنگ و هنر با توجه به رویکردهای اصلی کردستان خواهند پرداخت.

شناسهٔ خبر: 3944977 – چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ – ۱۳:۵۴

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *