با گذر از مرز و به منظور جنگ با داعش: سیصد کُرد ترکیه ای وارد مناطق کردنشین سوریه شدند

سیصد نفر از کردهای هوادار پ.ک.ک ضمن گذر از کانال مرزی استان شانلی اورفا وارد منطقه ی کردنشین کوبانی شدند

به گزارش خبرگزاری کردپرس به نقل از روزنامه ی اوزگور گوندم، همزمان با افزایش حملات داعش علیه روستاهای منطقه ی کردنشین کوبانی در سوریه و کشته شدن چهل مدافع کُرد سوری، سران پ.ک.ک از جوانان کُرد ترکیه ای خواستند به کمک مردم کوبانی بشتابند.
نهادهای مدنی و سیاسی نزدیک به پ.ک.ک طی چند روز گذشته در چند منطقه ی مرزی با برپا کردن چادرهای بزرگ و نگهبانی نمادین، حمایت خود را از کردهای کوبانی اعلام کردند و دیشب در آکچا قلعه در استان کردنشین شانلی اورفای ترکیه، سیصد جوان کُرد با گذر از مرز و عبور از سیم خاردار، وارد کوبانی شدند.
چند گروه از واخدهای دفاع از خلق (YPG) که به عنوان شاخه ی نظامی حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) شناخته می شود، ضمن استقبال از جوانان کُرد ترکیه ای آنان را از طریق تپه های مرز کوبانی به سوی قرارگاه های خود بردند.
یکی از نمایندگان جوانان کُرد ترکیه اعلام کرد که از دید آنها مرزها بی معنی شده اند و این را وظیفه ی خود می دانند که به کمک برادران کُرد خود بشتابند و در برابر داعش بجنگند.
طی چند ماه اخیر، تعداد قابل توجهی از جوانان کُرد ترکیه در سوریه و در جنگ باگروه های تکفیری جان خود را از دست داده اند و در همین حال، تعدادی از جوانان کُرد ترکیه ای نیز، در سوریه و در صف گروه هایی نظیر جبهه النصره و داعش، سلاح در دست گرفته اند.
 
کد مطلب: 66475  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۲۵  |  ساعت: ۹ : ۴۷

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *