با گذشت خانواده‌های مقتولان ۲ زندانی محکوم به قصاص در سقز از پای چوبه دار نجات یافتند  

خبرگزاری تسنیم: رئیس زندان مرکزی شهرستان سقز گفت: ۲ نفر از زندانیان محکوم به قصاص با گذشت خانواده‌های مقتولان پای چوبه‌دار از مرگ نجات یافتند.
 

محمدرضا عبدیان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سنندج، اظهار کرد: ۲ نفر از زندانیان محکوم به قصاص از پای طناب‌دار با گذشت خانواده‌های مقتولان از مرگ نجات یافتند.
وی گفت: این دو زندانی با پیگیری مسئولین و مددکاران این زندان، دادگستری و اداره کل زندان‌های استان  و نیز فرماندار، رئیس دادگستری و دادستان شهرستان سقز، مسئولان نیروی انتظامی و چند نفر از معتمدان شهر، با گذشت اولیای دم، پای چوبه‌دار از مرگ نجات یافتند.
رئیس زندان مرکزی شهرستان سقز تصریح کرد : این اتفاق پس از حضور خانواده مقتولان و مسئولان اجرایی و قضایی در زندان سقز برای اجرای حکم قصاص روی داد.
وی گفت: با پیگیری مددکاران این زندان، زندانیان یاد شده که به جرم قتل عمد مدت ۶ سال در زندان به سر می‌بردند و در آستانه اجرای حکم قصاص قرار گرفته بودند، با رضایت خانواده مقتولین و زمانی که طناب دار به گردن آنها آویخته شد، مورد بخشش قرار گرفتند.
عبدیان افزود: گذشت از صفات پسندیده‌ای است که در مکاتب اخلاقی مورد ستایش قرار گرفته با به کار بردن این صفت در زندگی می توان از ثمرات دنیوی آن که داشتن سلامت روانی و جسمانی است بهره‌مند شد، هم ردیف پرهیزکاران و متّقین قرار گرفت و در آخرت از شفاعت رسول خدا بهره‌مند شد.
وی گفت: این ۲ نفر زندانی محکوم به قصاص به نام های جعفر مصطفایی ۳۲ ساله و رشید آخکندی ۴۸ ساله که هر کدام در نزاع‌هایی جداگانه مرتکب قتل عمد شده بودند به ترتب ۵ و ۶ سال در زندان به سر می بردند و منتظر اجرای حکم قصاص بودند که خوشبختانه هر دو با رضایت شاکیان از مرگ  نجات یافتند.
اولیای دم این دو محکوم به اعدام، دلیل گذشت خود را توجه به آیات الهی مبنی بر گذشت از قصاص عنوان کرده و یادآوری کردند در آستانه سال نو نمی‌خواهند خانواده‌های دیگری را داغدار عزیزان خود کنند.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *