خانه / سیاسی /  بجای برخورد با کولبران با عوامل اصلی برخورد کنیم/ کولبرها ساماندهی شوند

 بجای برخورد با کولبران با عوامل اصلی برخورد کنیم/ کولبرها ساماندهی شوند

سرویس ایران-محمد علی پورمختار اظهار کرد: اعتقادم بر این است برای ساماندهی امور کولبرها در این مقطع که با رکود و بیکاری روبرو هستیم با تعیین درآمد معین و مشخصی،با صدور حتی کارت کولبری شرایطی را برای کولبرها آماده نماییم.

عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در بحث مبارزه با قاچاق،به خبرنگار کردپرس گفت:رهبری بیشتر در خصوص قاچاق کانتینری و مبادی رسمی و غیر رسمی اشاره کردند و فرمودند که منظور من این کولبرها نیستند که به آنها فشاری بیاورید.
وی با تاکید بر ساماندهی مرزها و توجه به حقوق اقشار کم درآمد تحت عنوان کولبر توضیح داد: حتما باید این موضوع ساماندهی شود.
وی افزود:در وهله ای نیروی انتظامی اجازه داد و حتی مسیرهایی چه در شرق و چه در غرب ایجاد کرد که کولبرها با حساب و کتاب کالاهایی که دارای مجوز هست را در صورتی که کالای ممنوعه نباشد،با خود بیاورند و در عین حال برای درآمد شخصی شان باشد.
نماینده کبودرآهنگ خاطر نشان کرد:ضمن اینکه ما  باید این مزایا را حتما حفظ کنیم و برای مرزنشینانمان  امکانات و امتیازات را قائل شویم همچنین برای  جلوگیری از سوء استفاده قاچاقچیان حرفه ای نیز که می خواهند از طریق کولبرها قاچاق، بویژه کالاهای ممنوعه را به داخل انتقال دهند،با آنها برخورد نماییم.
پورمختار با اشاره به نحوه برخورد با این پدیده مرزی تصریح کرد:باید قاطعانه  به این موضوع ورود کنیم یعنی به جای برخورد با کولبر با عوامل اصلی مقابله شود.
عضو کمیسیون قضایی در پاسخ به سوال کردپرس مبنی مرگ دو جوان کولبر که اخیرا در سردشت توسط شلیک نیروهای مرزبانی جان خود را از دست دادند،گفت:در این زمینه هیچ اطلاعی ندارم.مسلما باید دلیلش روشن شود و ببینیم عامل این موضوع چه بوده و ما حتما این موضوع را بررسی می کنیم.
وی افزود:در این حوزه نیروی انتظامی اقدامات خوبی داشته و بعضا اگر اتفاقی اینچنینی افتاده شاید ناشی از آن باشد که آن کالا ،کالای ممنوعه بوده و نباید وارد کشور می شده، یا اینکه از محلی کالاها وارد شده که مرز قاچاق بوده و نیروی های مرزبانی مستقر ایست داده باشند و کولبران به هشدار توجه نکرده و  فرار کرده اند و  تیراندازی اتفاق افتاده و حادثه ناگواری روی داده باشد.
پورمختار ادامه داد:اعتقادم بر این است برای ساماندهی امور در شرایطی که با رکود و بیکاری روبرو هستیم درآمد معین و مشخصی را با صدور کارت برای کولبرها ساماندهی نماییم که این برای کولبر کمک مناسبی خواهد بود ضمن اینکه نظارت بهتر را از این طریق می توانیم اعمال کنیم.  

 
کد مطلب: ۱۱۰۲۲۱  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۴/۳۰  |  ساعت: ۲ : ۲۳

شناسه خبر : 12969

این خبر رو هم ببینید

شوراهای اسلامی شهر وروستا ازشعار تا عمل شورا مُرده متولد شد/ محمدهادیفر

سرویس ایران- شوراها با پشتیبانی فرهنگی و تاریخی در سال ۱۳۷۷ در صحنه جامعه ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 10 =