خانه / اقتصادی / بحران در منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آباد غرب؛ تمام امید‌ها به احداث کارخانه پتروشیمی

بحران در منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آباد غرب؛ تمام امید‌ها به احداث کارخانه پتروشیمی

 منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب که روزگاری به عنوان چشم و چراغ آینده اقتصادی و صنعتی اسلام آباد غرب نگریسته می شد و مردم دردکشیده این خطه، آرزوهای بسیار برایش داشتند، این روزها اصلا حال و روز خوبی ندارد که البته دلایلی بسیار بر آن مترتب است اما از یک مورد آن نمی توان گذر کرد و آن هم ضعف مفرط مدیریتی و انتصاب فردی در رأس آن بوده که …

به هرحال، درخصوص منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب، جای سخن بسیار است؛ منطقه ای که ابتدا رقیبی در قصرسیرین یافت و سپس از وسعت زیربنایش آنچنان کاسته شد که دیگر شایسته نام منطقه ویژه نمی نمود و بالاخره تاآنجا افول کرد که تمام امید حیاتش به وعده راه اندازی پتروشیمی  اسلام آبادغرب محدود گردیده است. وعده ای که نیاز به سرمایه گذار دارد و مالکان منطقه ویژه و خانم رضایی مدیریت آن، از تهیه سرمایه این امتیاز مهم صنعتی-اقتصادی(که با عنایت وزیر کرمانشاهی نفت نصیب این دیار شده)، ناتوان مانده اند تا مگر استاندار کرمانشاه بتواند تا قبل از سفر هیأت دولت، سرمایه گذاری برای آن بیابد.
در یک کلام باید گفت: منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب به تمام معنا در بحران است. بحرانی که خبرگزاری تسنیم اسلام آباد غرب در باب آن گزارشی نگاشته که در ادامه ملاحظه می نمایید:
منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب
“با عدم تامین سرمایه اولیه احداث منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آباد غرب از سوی سرمایه‌گذاران اکنون چشم امید مردم این منطقه به احداث پتروشیمی است تا مشکلاتی همچون بیکاری از مشکلات اسلام‌آباد غرب برطرف شود”.
استان کرمانشاه به عنوان بیکارترین استان کشور لقب گرفته و این مسئله بسیار تاسف انگیز است که استانی مانند کرمانشاه با سهم عظیم در دفاع مقدس هنوز نتوانسته به جایگاهی که در شان مردم آن است برسد.
اسلام‌آباد غرب به عنوان دومین شهر بزرگ استان کرمانشاه نیز بسیار محجور و محروم واقع شده و وجود آمار بالای شاخص‌های منفی در این شهرستان نشان از جفای عظیم به اسلام‌آباد غرب دارد و می‌توان گفت این آمار منفی ناشی از بیکاری در این شهرستان به عنوان دیار مرصادآفرینان است.رفع بیکاری استان کرمانشاه و به تبع آن شهرستان اسلام‌آباد غرب به یقین می‌تواند نقش بسزایی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در این استان داشته باشد و رفع بیکاری در کرمانشاه میسر نمی‌شود مگر با همت سرمایه‌گذاران استانی و کشوری در این استان محجور غرب کشور.
در همین راستا در دولت نهم و در اولین سفر استانی هیئت دولت به کرمانشاه برای ایجاد فرصت‌های اقتصادی و ایجاد اشتغال در این استان در تاریخ ۱۳۸۵/۰۹/۳۰ ایجاد منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آباد غرب مصوب و در تاریخ ۱۳۸۹/۰۷/۰۴ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و در ۱۳۸۹/۰۸/۱۱ قانون ایجاد منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آباد غرب از سوی رئیس‌جمهور وقت ابلاغ شد

شناسه خبر : 1765

این خبر رو هم ببینید

تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی اولویت شهرداری سنندج است

شهردار سنندج گفت: تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی، تکریم ارباب رجوع و پیوست فرهنگی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 14 =