بحران سرما در بانه نجات ۵ هزار نفر از برف و کولاک گردنه خان شهرستان بانه  

فرماندار بانه گفت: گروه‌های امداد و نجات شهرستان بانه در یک عملیات موفقیت آمیز توانستند جان ۵ هزار نفر از افراد گیرافتاده در برف و کولاک گردنه خان بانه را نجات دهند.
 

 مسعود منصوری با اشاره به اینکه در ساعات پایانی روز گذشته کولاک بسیار شدیدی در محور بانه به سقز اتفاق افتاده اظهار کرد: بیش از 2 هزار خودرو با 5 هزار سرنشین در کولاک دیشب گرفتار شده بودند که سرانجام پس از عملیاتی 5 ساعاته خوشبختانه تمام افراد در  سلامت کامل نجات داده شدند.
وی با اشاره به اینکه در این عملیات 2 گروه امداد هلال احمر و 8 دستگاه ماشین سنگین اداره راه و کلیه پرسنل راه و شهرسازی بانه حضور داشتند گفت: یگان‌های پلیس راه و همچنین یگان امداد و کلانتری 12 شهرستان هم به دلیل حساسیت موضوع و شمار بالای افراد گرفتار در این عملیات حضور داشتند.
فرماندار بانه با تاکید براینکه هوای آفتابی داخل شهر مسافران را در گردنه خان غافلگیر کرده بود تصریح کرد: حضور برخی خودروهای فاقد زنجیر چرخ پیشرفت عملیات امداد رسانی را با کندی روبه رو کرده بود.
وی با اشاره به اینکه دیشب چند ساعت مسیر بانه به سقز مسدود شده بود گفت: با تلاش راهداری خوشبختانه مسیر هم اکنون بازگشایی شده است و کسانی هم که به بانه برگشت داده شدند در مساجد و مکان‌هایی که برای مواقع بحرانی در نظر گرفته شده بود اسکان پیدا کردند.
منصوری با تاکید بر غیر قابل پیش‌بینی بودن مسیر گردنه خان به همه رانندگان توصیه کرد که بدون داشتن چرخ زنجیر و  وسایل ایمنی به هیچ عنوان در این مسیر تردد نکند تا خدای نکرده با حادثه‌ای مواجه نشوند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *