بخش خصوصی از فاینانس برای ساخت پروژه‌های عمرانی استان استفاده کند

استاندار کردستان در دیدار با اعضای کانون صنفی انجمن‌های عمرانی استان گفت: بخش خصوصی می‌تواند از فاینانس برای ساخت پروژه‌های عمرانی استان به ویژه راه‌ها و راه آهن استفاده کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در دیدار با اعضای کانون صنفی انجمن‌های عمرانی استان  افزود: بخش دولتی در راه توسعه نه امکان مالی کافی دارد و نه کارایی لازم، چون دولت‌ها به لحاظ حجم بزرگ و به لحاظ مغز کوچک هستند.
استاندار کردستان ادامه داد: تعداد زیادی نیرو در سیستم دولتی وجود دارد اما به دلیل تفاوت دستمزد، نیروهای کارآمدتر بیشتر در بخش خصوصی فعالیت دارند در حالی که اگر حجم دولت کوچک شود با همان منابع می‌تواند دستمزد بیشتری پرداخت کند و بهترین نیروها را جذب کند و کارایی بهتری داشته باشد.
زاهدی با انتقاد از زیاد بودن نیرو در سیستم دولتی اضافه کرد: هر جا خواستیم تغییری در تشکیلات دولتی ایجاد کنیم پست‌ها و ادارات داخلی را اضافه کردیم، به این فکر نکردیم که چطور با تعداد کمتر کارآمدی بیشتری داشته باشیم و این یک ناکارآمدی است که در سیستم دولتی ما وجود دارد.
وی افزود: در کشور ما به تاثی از کشورهای دیگر، سازمان‌های مردم نهاد بوجود آمد اما سازمان‌های مردم نهاد در کشور ما نتوانستند تمام یک صنف را پوشش دهند.
زاهدی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تقریبا برای ساخت پروژه‌های عمرانی دولتی هم بودجه نداریم گفت: سهم کردستان از فاینانس یک میلیارد و 370 میلیون دلار است که باید بخش خصوصی را برای جذب واستفاده از آن تشویق کنیم.
استاندار کردستان در ادامه خاطرنشان کرد: بخش خصوصی می‌تواند از فاینانس برای ساخت پروژه‌های عمرانی استان به ویژه راه‌ها و راه آهن استفاده کند و حتی اگر فقط راه‌ها درست شود استان توسعه پیدا می‌کند .
عبدالمحمد زاهدی در پایان تاکید کرد: پروژه‌های استان باید به پیمانکاران بومی واگذار شود چرا که رشد نیروهای متخصص هر استان در این است که اجازه دهیم وارد میدان شوند و نظارت کنیم که کارها صحیح انجام شود.

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *