خانه / اجتماعی / بدنبال درخواست کمک فوری کشور ترکیه؛ ایران با صادرات کالاهای ترک، از طریق مرز مهران به عراق موافقت کرد

بدنبال درخواست کمک فوری کشور ترکیه؛ ایران با صادرات کالاهای ترک، از طریق مرز مهران به عراق موافقت کرد

گام بزرگ گمرک ایران در اجرای توافقات جدید میان گمرکات ایران و ترکیه برداشته و در این خصوص مجوز کارنه تیر به مقصد مرز مهران برای کامیونهای ترانزیتی صادر شد

این مجوز را دفتر نظارت بر ترانزیت گمرک جمهوری اسلامی ایران صادر کرده وبه کامیونداران حامل کالاهای ترانزیتی اجازه داده شده است که از تسهیلات کنوانسیون تیر برای تردد در مرز مهران استفاده نمایند.
بنابر آنچه روابط عمومی گمرک ایران گزارش داده است ،این اقدام گمرک ایران بدنبال درخواست کمک فوری کشور ترکیه برای دادن اجازه عبور کامیونهای ترک به مقصد کشور عراق از طریق مرز مهران صورت گرفته است.
این گزارش حاکی است ، چند هفته پیش بود که اومیت یاردیم سفیر ترکیه در تهران از دکتر کرباسیان رئیس کل گمرک ایران درخواست کمک فوری داشت تا گمرک ایران اجازه دهد ، کامیونهای ترک از طریق مرز مهران کالاهای ترکیه ای را به عراق صادر کنند.
بنابراین گزارش، اکنون گمرک جمهوری اسلامی ایران به درخواست فوری سفیر ترکیه در تهران پاسخ مثبت داده و پس از پیگیری های مستمر و مکاتبات متعدد با سازمان ایرو در کمتر از یک ماه مجوز کارنه تیر به مقصد گمرک ایلام (مهران ) را از این سازمان گرفته ودر کمترین زمان ممکن مقدمات انجام تشریفات گمرکی رویه کارنه تیر به مقصد مرز مهران را فراهم نموده است و اکنون با این مجوز کامیونداران ترک می توانند کالاهای خود را از طریق جمهوری اسلامی ایران به عراق حمل نمایند.
 
کد مطلب: ۶۷۵۴۲  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۱۵  |  ساعت: ۷ : ۳۹ – کرد پرس

شناسه خبر : 8569

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =