بدون ایران، روسیه، چین، سوریه و مصر نمی‌توان داعش را شکست داد

تحلیلگران امور سیاسی بر این باورند شکست داعش بدون مشارکت روسیه، چین، ایران، سوریه و مصر میسر نخواهد شد.
 

 
در حالی که ائتلاف آمریکایی ضد داعش در حال بزرگنمایی نقش خود در مبارزه با داعش است و در عمل تنها آن دسته از پایگاه‌های داعش را که به ضرر منافع آمریکا در منطقه فعالیت می‌کنند، هدف قرار می‌دهد، بسیاری از کارشناسان معتقدند که بدون ایران، روسیه، چین، سوریه و مصر داعش از بین نمی‌رود.
طبق گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه، «استانیسلاو ایوانوف» یکی از پژوهشگران ارشد در مرکز امنیت بین‌الملل، وابسته به مرکز روسی اقتصاد جهانی و روابط بین الملل گفت که اگر ما بتوانیم تمام تلاش‌ها در مبارزه با داعش را همسو کنیم، یعنی با کمک جامعه بین‌الملل و آمریکایی‌ها و «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه همسو شویم، گامی مهم برداشته‌ایم.
وی بر مشارکت ایران نیز تأکید کرد و افزود: ضمن اینکه باید توجه داشته باشیم که جنگ علیه گروه‌های تروریستی باید با مشارکت ایران صورت گیرد.
در همین راستا «فینمین بوبوف» مدیر مرکز «همکاری فرهنگی» وابسته به مرکز پژوهشهای بین‌الملل وابسته به وزارت خارجه روسیه نیز گفت که با این دیدگاه ایوانوف موافق است و شر داعش تنها با همکاری همه جانبه کم خواهد شد. لذا مشارکت، ایران، سوریه و مصر کاملا ضروری است و بدون روسیه، چین، ایران، سوریه و مصر، نمی‌توان با این شر مقابله کرد؛ شری که جامعه بشریت را تهدید می‌کند و حتی آمریکایی‌ها نیز از آن در امان نیستند لذا باید همگی متحد شویم.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *