خانه / اجتماعی / براساس سندآمایش درافق ۱۴۱۰؛ نیازآبی ۴۰۰ هزارهکتاراراضی آبی درکردستان ۲هزارمیلیون مترمکعب است

براساس سندآمایش درافق ۱۴۱۰؛ نیازآبی ۴۰۰ هزارهکتاراراضی آبی درکردستان ۲هزارمیلیون مترمکعب است

سنندج- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان عنوان کرد: براساس سندآمایش در افق ۱۴۱۰، ۲ هزارو ۸۸۰ میلیون مترمکعب آب برای رساندن اراضی آبی استان به سطح ۴۰۰ هزار هکتار نیاز است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام نصراللهی‌زاده شامگاه سه‌شنبه در ششمین جلسه شورای برنامه ریزی استان که در سالن شهدای دولت تشکیل شد، گفت: ۱۵ درصد اعتبارات استانی امسال که رقمی معادل ۱۰۸ میلیارد تومان است، به حوزه آب استان اختصاص داده شده است.
وی با اشاره به اعتبار ۵۶۹ میلیارد تومانی سفر رییس جمهور به استان، عنوان کرد: تاکنون ۱۹۵ میلیارد تومان از این مبلغ به استان در تمامی حوزه‌ها اختصاص پیدا کرده که سهم حوزه آب ۱۱۷ میلیارد تومان بوده است.
وی به میزان اختصاص اعتبارات ملی به سدهای درحال احداث در استان اشاره کرد و اظهارداشت: ۵۵ میلیارد تومان به سد سیازاخ، ۳۴ میلیارد تومان به سدعباس آباد، ۶۸ میلیارد تومان به سدگاران و ۱۹ میلیارد تومان به سد زیویه اختصاص داده شده است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده سدها مذکور در هفته دولت سال ۹۵ به بهره‌برداری خواهند رسید.
نصراللهی‌زاده با بیان اینکه حوزه آب با تهدید جدی مواجه است، بیان کرد: استفاده بهینه و اصولی از آب یکی از مسائل مهم و اساسی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی اظهارداشت: براساس سند آمایش سرزمین در افق ۱۴۱۰ سطح اراضی آبی استان باید به ۴۰۰ هزار هکتار برسد که تحقق این میزان سطح اراضی نیازمند ۲ هزارو ۸۸۰ میلیون مترمکعب آب است.
وی عنوان کرد: میزان آبی که برای بخش صنعت براساس سند مذکور پیش‌بینی شده ۲۵۴ میلیون مترمکعب است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان از برگزاری ششمین کنفرانس مدیریت منابع آب کشور در کردستان خبرداد و گفت: این کنفرانس اردیبهشت ماه سال آینده در دانشگاه کردستان برگزار می شود و انتظار می‌رود تمامی مدیران دستگاه‌های مرتبط با حوزه آب در این راستا همکاری لازم را داشته باشند.

شناسهٔ خبر: ۳۰۳۴۷۸۹ – چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ – ۰۸:۴۶
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 7009

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =