خانه / اقتصادی / برای جلوگیری ازایجاد وقفه در فعالیت های تجاری؛ گمرکات استان کردستان در ایام تعطیلات نوروزی فعال است

برای جلوگیری ازایجاد وقفه در فعالیت های تجاری؛ گمرکات استان کردستان در ایام تعطیلات نوروزی فعال است

سنندج- مدیر کل گمرکات استان کردستان اعلام کرد: به منظور جلوگیری ازایجاد وقفه در فعالیت های تجاری وتولیدی گمرکات استان درایام تعطیلات نوروز به طور شبانه روزی فعال است.

بختیار رحمانی پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر به تمهیدات گمرکات استان در ایام تعطیلات نوروز پرداخت و گفت: در راستای سیاست‌های عالی گمرک جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از صادرات غیر نفتی کشور و اعطای تسهیلات به صادرکنندگان و کاهش هزینه صادرات ترتیبی اتخاذ شده تا با برقراری کشیک اداری در تمامی ایام تعطیلات نوروز برای انجام تشریفات گمرکی کالا، از معطلی کالا طی ایام نوروز ممانعت به عمل آید.
وی با اشاره به اینکه  مرزرسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی  ایران با اقلیم کردستان  عراق به شمار می آید، عنوان کرد: از طریق این مرز محصولات مختلف داخلی به دست بازار هدف خارج از ایران می رسد.
وی اظهارداشت: تمهیداتی اندیشیده شده که در ایام تعطیلات نوروزاین پایگاه صادراتی برنامه ی بدون وقفه و تعطیلی خدمات گمرکی را ارائه دهد.
مدیر کل گمرکات استان کردستان ادامه داد: با توجه به افزایش تردد در ایام نوروز گمرکات استان نوبت کاری کارکنان خود را از اواخر اسفند ماه  به صورت ۲۴ ساعته و در نوبت های کاری افزایش خواهد داد که این امر موجب تسریع و تسهیل عبور مسافران از مرز رسمی باشماق می شود.
رحمانی‌پور بیان کرد: در تعطیلات سال نو در راستای فراهم سازی تسهیلات نوروزی برای فعالان اقتصادی و جلوگیری از وقفه در روند فعالیت های تجاری و تولیدی، گمرکات استان در رویه های  مسافری، صادرات، واردات و ترانزیت با برقراری نوبت های و انجام فعالیت شبانه روزی در گمرکات سنندج، باشماق و سیرانبند بانه در خدمت هموطنان خواهند بود.

شناسهٔ خبر: ۳۹۲۸۹۳۶ – شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ – ۱۵:۵۲

شناسه خبر : 879

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 4 =