خانه / اجتماعی / برای نخستین بار در تاریخ جمهوری ترکیه: یک بانوی محجبه­ ی کُرد، نامزد پست شهرداری دیاربکر

برای نخستین بار در تاریخ جمهوری ترکیه: یک بانوی محجبه­ ی کُرد، نامزد پست شهرداری دیاربکر

سَوگی چلیک مورای با نامزدهای نزدیک به اردوغان و اوجالان وارد رقابت شد.

به نقل از روزنامه ی ینی شفق، کمال بورکای سیاستمدار کُرد ترکیه و  رهبر حزب حق و آزادی (HAKPAR) امروز طی مراسمی نامزدهای حزب خود برای حضور در انتخابات شهرداری های ترکیه را معرفی کرد.
خانم سَوگی چلیک مورای از مقامات مجلس حزب مزبور در حوزه ی دیاربکر به عنوان نامزد پست شهرداری مرکزی نامزدی خود را اعلام کرد و به این ترتیب برای نخستین بار در تاریخ جمهوری ترکیه یک بانوی محجبه­ی کُرد، در انتخابات شهرداری ها وارد رقابت می شود.
در این شهر مهم کردنشین ترکیه که در ادبیات سیاسی و رسانه ای این کشور، از آن fi عنوان قلعه ی پ.ک.ک نام برnه می شود، گلتن کشاناک به عنوان نامزد نزدیک به اوجالان و مهمت غالب انصاری اوغلو نامزد مورد حمایت اردوغان و مهمت حسین یلماز از سران حزب اسلامگرای مطالبه ی آزاد با هم رقابت می کنند.
انتخابات شهردرای های ترکیه در تاریخ سی ام ماه مارس برگزار می شود.چنان‌كه آنها به رغم آنچه راجع به تساهل و تسامح و احترام به افكار و مقدسات ديگران مطرح مي‌‌كنند و حتي جامعه خود را سكولار معرفي مي‌كنند، هنوز پيش‌زمينه‌هاي فرهنگي آنان از بين نرفته و با اين‌كه بين پيامبران هيچ اختلافي نيست و خداوند همه آنان را براي هدف واحد اصلاح و هدايت انسان‌ها فرستاده، آنان به تلاش در فرق گذاشتن بين پيامبران ادامه داده؛ يكي را پيام‌آور صلح و دوستي و ديگري را به گونه‌اي ديگر معرفي مي‌كنند.

شناسه خبر : 9741

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 13 =