برای نخستین بار در تاریخ جمهوری ترکیه: یک بانوی محجبه­ ی کُرد، نامزد پست شهرداری دیاربکر

سَوگی چلیک مورای با نامزدهای نزدیک به اردوغان و اوجالان وارد رقابت شد.

به نقل از روزنامه ی ینی شفق، کمال بورکای سیاستمدار کُرد ترکیه و  رهبر حزب حق و آزادی (HAKPAR) امروز طی مراسمی نامزدهای حزب خود برای حضور در انتخابات شهرداری های ترکیه را معرفی کرد.
خانم سَوگی چلیک مورای از مقامات مجلس حزب مزبور در حوزه ی دیاربکر به عنوان نامزد پست شهرداری مرکزی نامزدی خود را اعلام کرد و به این ترتیب برای نخستین بار در تاریخ جمهوری ترکیه یک بانوی محجبه­ی کُرد، در انتخابات شهرداری ها وارد رقابت می شود.
در این شهر مهم کردنشین ترکیه که در ادبیات سیاسی و رسانه ای این کشور، از آن fi عنوان قلعه ی پ.ک.ک نام برnه می شود، گلتن کشاناک به عنوان نامزد نزدیک به اوجالان و مهمت غالب انصاری اوغلو نامزد مورد حمایت اردوغان و مهمت حسین یلماز از سران حزب اسلامگرای مطالبه ی آزاد با هم رقابت می کنند.
انتخابات شهردرای های ترکیه در تاریخ سی ام ماه مارس برگزار می شود.چنان‌كه آنها به رغم آنچه راجع به تساهل و تسامح و احترام به افكار و مقدسات ديگران مطرح مي‌‌كنند و حتي جامعه خود را سكولار معرفي مي‌كنند، هنوز پيش‌زمينه‌هاي فرهنگي آنان از بين نرفته و با اين‌كه بين پيامبران هيچ اختلافي نيست و خداوند همه آنان را براي هدف واحد اصلاح و هدايت انسان‌ها فرستاده، آنان به تلاش در فرق گذاشتن بين پيامبران ادامه داده؛ يكي را پيام‌آور صلح و دوستي و ديگري را به گونه‌اي ديگر معرفي مي‌كنند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *