خانه / سیاسی / برای نخستین بار در کشور؛ طرح بنیادی نقش پدری در کردستان اجرایی می شود

برای نخستین بار در کشور؛ طرح بنیادی نقش پدری در کردستان اجرایی می شود

سنندج- مسئول جمعیت بانوان فرهیخته کردستان از اجرای طرح بنیادی با عنوان نقش پدری برای نخستین بار درکشور دراین استان خبرداد.

فاطمه سهرابی امروز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در سنندج که با موضوع ارائه و بررسی طرح بنیادی نقش پدری و بررسی برنامه های دهه کرامت برگزارشد، گفت: این طرح به منظور احیای نقش پدری با توجه به تغییرات امروز جامعه ما و کمرنگ شدن این نقش مهم اجرا می شود.
وی عنوان کرد: وقوع چالش ها و اتفاقاتی در طول چند دهه اخیر موجب تغییراتی در نقش پدران در جامعه ما شده است به همین دلیل به عنوان پایلوت برای اولین بار در کشور می خواهیم طرح بنیادی نقش پدری را اجرایی کنیم.
وی اظهارداشت: برای اجرای این طرح و یافتن راهکارهای لازم و بررسی این موضوع از زوایای مختلف نیاز به تشکیل کمیته های حقوقی، روانشناسی، فقهی و تربیتی است.
مسئول جمعیت بانوان فرهیخته کردستان با اشاره به اینکه زمانی که در جامعه ای نقش پدران کمرنگ تر ،آسیب های اجتماعی هم بیشتر می شود، افزود: طبق تحقیقاتی که انجام دادیم شاهراه اصلی آسیب ها در جامعه  ارتباط مستقیم با حضور و نقش پدران دارد.
سهرابی اضافه کرد: بسیاری از اتفاقاتی که در جامعه ما روی می دهد خواسته و ناخواسته به بانوان هم مربوط می شود، یکی از دلایل کمرنگ شدن نقش پدران انجام مسئولیت های آنها توسط مادران است.
وی  بیان کرد: به هر میزان مسئولیت اجتماعی مردان را از آنها بگیریم به همان اندازه از غیرت آنها هم کاسته می شود و این مسئله موجب ایجاد ضربه به بنیان خانواده ها می شود.
وی عنوان کرد: درکشورهای مختلف دنیا هم چون فرانسه وامریکا کمپین هایی توسط مردان تشکیل شده و آنها از این طریق خواستار برگرداندن حق خود از بانوان در ارتباط با مسئولیت هایی که در خانواده داشتند، شدند.
مسئول جمعیت بانوان فرهیخته کردستان اظهارداشت: در کشورما موج آرامی در حال پیش روی است که در آن نقش و جایگاه پدران کمرنگ و کمرنگ تر می شود واین برای جامعه ما خطرناک است و باید مانع آن شد.
شناسهٔ خبر: ۴۰۳۲۴۳۷

شناسه خبر : 11539

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 13 =