خانه / فرهنگی / برترین های مرحله استانی مسابقات مدهامتان درکردستان معرفی شدند

برترین های مرحله استانی مسابقات مدهامتان درکردستان معرفی شدند

سنندج- برترین های مرحله استانی یازدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در کردستان معرفی شدند و برگزیدگان به مرحله کشوری این دوره از مسابقات در قم اعزام می شوند.

مسئول دبیرخانه هیات نظارت برکانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مرحله استانی یازدهمین دوره مسابقه های قرانی مدهامتان ویژه اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد روز پنج شنبه بیستم آبان ماه امسال با حضور برترین های مرحله شهرستانی در مسجد جامع  و امامزاده پیرمحمدسنندج برگزار شد، گفت: برگزیدگان شهرستانی در این مرحله برای راهیابی به مرحله کشوری باهم به رقابت پرداختند.
کامل گلباغی با بیان اینکه در مرحله استانی ۲۳۸ نفر از خواهران و برادران کردستانی حضور داشتند، عنوان کرد: این افراد در رشته های حفظ، ترتیل، اذان، حمد، سوره و اذکار نماز با هم رقابت کردند.
وی بیان کرد: داوری بخش برادران را منوچهر گرامیاری، امین اسدی، حسین عبدالملکی، احمد احمدیانی و محی الدین رضایی از داوران برجسته استانی و داوری بخش خواهران نیز را نیز زهرا منبری، شایسته درویشی و ژاله حیدری مقدم برعهده داشتند.
وی به نتایج مرحله استانی اشاره کرد و اظهارداشت: در بخش خواهران کیمیا سلیمی‌رند از سنندج، صهین حیدری از بیجار و گلاویژ کریمی از دهگلان به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.
مسئول دبیرخانه هیات نظارت برکانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان با بیان اینکه در رشته نماز هم مبین ملایی از سنندج حائز رتبه اول شد، عنوان کرد: در رشته ترتیل فواد مولودی، عادل خدایی و همایون کشاورزی به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
گلباغی با بیان اینکه در رشته حفظ کل قرآن کریم ادریس میرکی از دهگلان حائز رتبه نخست شد، اضافه کرد: در رشته قرائت هم میلاد امانی از سنندج رتبه نخست، روح الله حیدری رتبه دوم و جمال هاشمی رتبه سوم را کسب کردند.
وی اظهارداشت: در رشته اذان هم سیامک امین پور از دیواندره رتبه اول، سامان صیدی رتبه دوم و خالد مبارکی هم رتبه سوم را بدست آوردند.
وی با بیان اینکه در استان از نفرات اول تا سوم هر رشته تجلیل می شود، ادامه داد: نفرات برتر در هر رشته به مرحله کشوری این دوره از مسابقات که قرار است دی ماه در قم برگزار شود، اعزام می شوند.

شناسهٔ خبر: ۳۸۲۱۰۷۸ – شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ – ۰۸:۰۵

شناسه خبر : 4071

این خبر رو هم ببینید

سفارش روایات مبنی برحرمت قتال با مسلمانان، در صحیح بخاری

صحیح بخاری روایتی را نقل می کند که بین محدثین مشهور است. در این روایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + ده =