برخوردهای غیرفرهنگی با هنرمندان کردستان باید اصلاح شود  

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: برخوردهای غیر فرهنگی کارکنان ادارات شهرستان به ویژه مجتمع‌های فرهنگی هنری با هنرمندان همه حوزه‌های فرهنگی هنری کردستان باید اصلاح شود.
 

جلال قلعه‌شاخانی در نشست هم اندیشی با فعالان تئاتر شهرستان سنندج اظهار کرد: بررسی وضعیت حال حاضر تئاتر استان و شهرستان سنندج، ساماندهی و تجهیز تئاتر شهر سنندج، مدیریت و فعالیت مفید و مؤثر انجمن‌های تئاتر شهرستان‌ها، ساماندهی شورای صدور پروانه نمایش و به طور کلی آسیب‌شناسی جشنواره ها و رویدادهای حوزه تئاتر از مهم‌ترین اهداف برگزار این نشست است.
وی گفت: برخوردهای غیر فرهنگی کارکنان ادارات شهرستان به ویژه مجتمع‌های فرهنگی  هنری با هنرمندان همه حوزه‌های فرهنگی هنری کردستان باید اصلاح شود.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان تصریح کرد: لازم است فضاهای ورودی مجتمع‌های فرهنگی هنری با همکاری نیروی انتظامی ساماندهی شده و از وجود صنوف مزاحم و غیرفرهنگی پاکسازی شود.
وی از هنرمندان و پیشکسوتان عرصه تئاتر خواست نسبت به مخاطب‌شناسی و تولید و کارگردانی نمایش‌های مورد علاقه مردم تدابیری هنرمندانه بیاندیشند.
قلعه‌شاخانی به رویکرد دولت در حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد و افزود: بنابه توصیه های مقام معظم رهبری در جمع اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور مبنی بر اینکه فرهنگ و هنر نباید در حاشیه برنامه‌های اقتصادی و سیاسی باشد، همه ما موظفیم در پیشبرد این رهنمودها تلاش کنیم.
وی گفت: به منظور کاهش تصدی گری دولت در حوزه فرهنگ و هنر، در خصوص واگذاری امور اجرایی جشنوارهها، کنگرهها و نمایشگاه‌ها به بخش خصوصی بویژه مؤسسات فرهنگی هنری تدابیر لازم اندیشیده شده و ادارات و مسئولان مجتمع‌های فرهنگی هنری تنها ناظر و حامی برگزاری جشنواره‌ها خواهند بود.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خاطر نشان کرد: به منظور جلب حمایت و همکاری همه سازمان‌ها و ادارات فرهنگی و نهادهای مردمی سطح استان، تعامل سازنده ای با شورای اسلامی شهرها، شهرداری‌ها، حوزه هنری، صدا و سیمای مرکز کردستان و سازمان تبلیغات اسلامی ایجاد شده است.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *