برخورد قاطع با زمین‌خواران حریم رودخانه‌ها در کردستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: با زمین خوارانی که در حریم و بستر رودخانه‌ها اقدام به ساخت و ساز کرده‌اند، برخورد قاطع شده و مانع فعالیت آنها شده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، آرش آریانژاد پیش از ظهر امروز در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کردستان که به منظور بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان و زارعین و بهره‌برداران حاشیه رودخانه‌های قشلاق، گاورود و گاوشان برگزار شد، اظهار کرد: تمام تلاش خود را برای بیشترین بهره‌برداری از حریم و بسترهای رودخانه‌های کردستان به کار می‌گیریم اما در این بین نباید قانون را نادیده گرفت.

وی افزود: بهره‌برداری از بستر و حریم رودخانه‌ها نیازمند مصوبات دستگاه‌های اجرایی استان است و در غیر اینصورت توسط دستگاه‌های نظارتی بازخواست شده و باید جوابگوی آنان باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان ادامه داد: ما می‌خواهیم کشاورزان بستر رودخانه‌ها کمترین دغدغه‌ را در استفاده از آب رودخانه‌ها داشته باشند، اما در این راه باید در کنار هم قرار نگیریم نه در مقابل هم که این امر مانع رسیدن به نقطه مطلوب می‌شود.

آریانژاد یادآور شد: با توجه به اطلاعات جمع‌آوری شده نیز به درستی با زمین‌خوارانی که در حریم و بستر رودخانه‌ها اقدام به ساخت و ساز کرده بودند برخورد شده و از کشاورزان واقعی نیز حمایت می‌شود.

وی بیان کرد: بسیاری از زمین‌هایی که کشاورزان نیز در آنها مشغول به زراعت هستند صاحب نسق رسمی نیستند و تنها با استفاده از برخی نسق قدیمی ادعا دارند که بستر رودخانه جزو زمین‌های آنان است که در حال بررسی آنها هستیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: کشاورزانی که دارای حق آبه چندین ساله هستند نیز حق آبه آنها قطع نشده، اما کشاورزانی که طی 2 تا 3 سال اخیر اقدام به برداشت آب از بستر رودخانه‌ها کرده‌اند،جلوی آنها گرفته می‌شود.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *