برداشتن غبار محرومیت کردستان مستلزم جذب سرمایه بخش خصوصی  

استاندار کردستان گفت: کردستان مانند آیینه‌ای شفاف است که غبار محرومیت روی آن را گرفته است و برای برداشتن این غبار باید از سرمایه بخش خصوصی استفاده کرد.
 

عبدالمحمد زاهدی در برنامه رادیویی «در شهر» اظهار داشت: اعتبارات عمرانی امسال کشور تاکنون 11 درصد پرداخت شده است و این نشان می‌دهد که اعتبارات دولتی پاسخگوی اتمام پروژه‌های بزرگ نیست.
استاندار کردستان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه فرودگاه سقز چه زمانی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، گفت: این پروژه با اعتبار اندکی آغاز شده است و این روند تا چند سال آینده طول می‌کشد اما بنا داریم از سرمایه بخش خصوصی برای اتمام این پروژه استفاده کنیم.
به گفته وی، دولت اجازه می‌دهد تا از سرمایه بخش خصوصی در اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام استفاده کرد و ما از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در راستای سرمایه‌گذاری در بخش‌های راه، فرودگاه سقز و بیمارستان‌های شهرستان‌های استان استقبال خواهیم کرد.
زاهدی افزود: از آنجایی که سرانه درآمد استان از نصف میانگین کشوری نیز پایین‌تر است لذا سرمایه‌های کوچکی در استان وجود دارد که با جمع کردن این سرمایه‌های کوچک در قالب تعاونی‌ها و شرکت‌ها می‌توان به اقتصاد استان کمک کرد.
وی خاطرنشان کرد: استان کردستان جدای از این موارد، نیاز به یک سرمایه‌گذاری بزرگ دارد که اگر سرمایه‌گذاران بومی داخل و خارج استان و حتی افراد غیربومی نیز تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشند، مشوق‌هایی برای آنان در نظر گرفته خواهد شد.
استاندار کردستان مهم‌ترین اولویت خود را تلاش در راستای توسعه استان دانست و اضافه کرد: از مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم که به فکر توسعه استان باشند و از ریسک نترسند.
زاهدی افزود: قرار نیست به خاطر ترس از سوءاستفاده برخی از سرمایه‌گذاران که در گذشته صورت گرفته است، برای جذب سرمایه‌گذاران همت نکنیم.
وی با بیان اینکه سوءاستفاده برخی سرمایه‌گذاران در گذشته به معنی کم‌کاری و یا عدم توانایی دستگاه‌ها و ادارات نیست، بیان کرد: مسئولان باید همه فکرشان توسعه استان باشد و در راستای تحقق این مهم ریسک‌پذیر بوده و از هیچ تلاشی فروگذار نباشند.
وی در مورد ایجاد بسترهای لازم برای تشویق و جذب سرمایه‌گذاران در استان نیز اظهار کرد: مصوباتی از قبل در این راستا وجود داشته که باید با تحقق آنها بستر ورود و جذب سرمایه‌گذاران را فراهم کرد.
استاندار کردستان تصریح کرد: علاوه بر معافیت‌های مالیاتی و مشوق‌های سرمایه‌گذاری، هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات با سود کم به سرمایه‌گذارانی که بخواهند در بخش تولید استان ورود پیدا کنند، وجود ندارد و این مهم از طریق صندوق توسعه ملی با کم‌ترین سود به آنها پرداخت می‌شود.
زاهدی همچنین به بالا بودن قیمت زمین در شهرک‌های صنعتی استان اشاره کرد و گفت: قیمت زمین در شهرک‌های صنعتی کردستان از متوسط زمین در کشور بالاتر است در این راستا با مسئولین صحبت کرده‌ایم که با پایین آوردن قیمت‌ها بستر جذب سرمایه‌گذار ان را در استان فراهم کنند.
وی در ادامه به نحوه ارتباط با مردم استان اشاره کرد و اظهار داشت: به شهرستان‌های استان سفرهایی خواهم داشت که ضمن شرکت در جلسات به ویژه شوراهای اداری و برنامه‌ریزی، با مردم نیز ملاقات خواهم کرد.
وی تصریح کرد: یک بخش از ارتباط‌های مردمی هم از طریق رسانه‌ها، سفرها و ملاقات‌های عمومی که از هفته آینده شروع می‌شود، صورت می‌گیرد.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *