بررسی شخصیت جهانی امام خمینی (ره)

وسعت شخصیت حضرت امام آنچنان گسترده است که چهره ایشان را بعنوان یک الگوی تمام عیار انقلابی درجهان مطرح کرده و امروز نه تنها پیشکسوتان عرصه های انقلابی، بلکه جوانانی که شمیمی از رایحه خوش امام را استشمام کرده اندشیفته شخصیت الهی و انقلابی امام هستند

زمان انتشار خبر: دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ – ۲۲:۲۳
درابتدای این گفتگو شیخ عبدالصالح معاون دبیرکل جمعیت علمای اسلامی بحرین درباره اوضاع بحرین و انقلاب مردمی گفت: انقلاب مردمی بحرین از سال 2011 آغاز شده و هنوز جوشش انقلابی و اراده مردم بحرین برای رسیدن به آرمان ها و حقوق شان پابرجاست.
 
وی با تاکید براینکه از آغاز انقلاب مردمی بحرین تاکنون افراد بسیاری کشته و زندانی و 83 مسجد ویران شده است اظهار داشت : با وجود اینها مردم درپی استقلال ، دستیابی به حقوق عادلانه و حق تعیین سرنوشت خود هستند .
 
شیخ عبدالصالح درادامه درباره اندیشه های امام خمینی(ره)، اسلام ناب، محورمقاومت، طغیان علیه ستم و تلاش برای دستیابی به اهداف اسلامی را ویژگی مشترک همه انقلابیون اسلامی دانست و تصریح کرد: امام خمینی در زمانی انقلاب کرد که زمان شکست کشورهای عربی بود و پیروزی انقلاب اسلامی ایران مانند نسیمی در کالبد جهان اسلام دمیده شد و مسلمانان را زنده و هوشیار کرد .
 
معاون دبیرکل جمعیت عمل اسلامی بحرین با تاکید براینکه تمامی پیشروی های دنیای اسلام تحت تاثیر قیام امام خمینی(ره) وطغیان اوعلیه استبداد و طاغوت بوده است گفت : انقلاب امام خمینی(ره) وجدان های ناامید را امیدوار کرد و آنها حاکمیت اسلام را باور کردند.
 
دربخش دیگراین گفتگوعبدالناصرالراشدی عضو شورای سیاسی جنبش مستقل عدالت یمن ابتدا با تشریح وضع یمن گفت: وضع یمن روز به روز بدتر می شود و براساس گزارش ها 16 میلیون نفر دریمن آب شرب ندارند اما ما به آل سعود می گوییم که اگر آب را از ما بگیرند ما ازآب چاه می نوشیم اما از انقلاب خود دست بر نمی داریم .
 
الراشدی در ادامه درباره ابعاد شخصیتی بنیانگذارانقلاب اسلامی ایران با تاکید براینکه امروز دردنیا کسی نیست که درپی عدالت خواهی باشد وامام خمینی را نشناسد اظهارداشت : امام خمینی(ره) شخصیتی است که زبان ها درتوصیف او الکن و قلم ها در نوشتن ویژگی های ایشان ناتوان است .
 
عضو شورای سیاسی جنبش مستقل عدالت یمن با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) مردی است که به تنهایی استکبار جهانی را به چالش کشید و با آن روبرو شد تصریح کرد: از آنجا که امام مردی است که اسلام واقعی را به دنیا معرفی کرد، دلهای مردم آزاده و آزادیخواه جهان برای او می تپد.
 
وی افزود: امام با استفاده ازوحدت کلمه و مقاومت در برابر استکبار به همه نشان داد که جمهوری اسلامی ایران می تواند الگوی مردم جهان و کشورهای اسلامی باشد چرا که با تحقق عدالت اسلامی معنای کلمه اسلام را در دلهای ما کاشت .
 
الراشدی با تاکید بر اینکه اگر امام خمینی نبود مقاومت هیچ گاه شکل نمی گرفت خاطر نشان کرد: آن چیزی که امام خمینی به دنیا نشان داد این بود که من مسلمانم و برای زندگی مسالمت آمیز تلاش می کنم .

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *