خانه / دینی / برنامه ساخت پنجمین مسجد در مسکو

برنامه ساخت پنجمین مسجد در مسکو

معاون اول رئیس اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه و شورای مفتیات این کشور از ساخت پنجمین مسجد در منطقه مسکو جدید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «روشن عباسُوف» معاون اول رئیس اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه و شورای مفتیات این کشور، طی کنفرانس مطبوعاتی از ساخت پنجمین مسجد در شهر مسکو خبر داد.
در حال حاضر چهار مسجد در مسکو دایر می‌باشد که پذیرای همه علاقمندان است. دو مسجد نه چندان بزرگ دیگر نیز در محدوده سفارت کشورهای عربی واقع است. اکنون مدت طولانی است که امت اسلامی از ضرورت احداث مساجد در پایتخت سخن می­ گوید.
عباسوف گفت: «امروز در ساعات اداری، با هیأت دولت مسکو، مکانی را در مسکوی جدید، برای احداث مسجد بزرگ دیگری که هم اکنون روی جزییات فنی آن کار می­شود، پیدا خواهیم کرد». این مسجد در محوطه مجموعه بزرگ چند مذهبی احداث خواهد شد که قرار است در شهرک کامونارکا ایجاد شود. «موضوع ساخت مساجد در همه مناطق حائز اهمیت است. تا قبل از انقلاب ۱۹۱۸، بیش از ۱۵ هزار واحد اسلامی در روسیه وجود داشت که تا سال ۱۹۹۱، فقط ۱۰۰واحد از آنها باقی مانده بود.
وی گفت: به همین دلیل، بازسازی اماکن مقدس، ایجاد زیرساخت­ها و باز کردن حوزه ­های علمی، موضوعات روز جامعه مسلمان طی ۲۵ سال اخیر در دوره دموکراسی بوده است. مساجد در بسیاری از مناطق کشور ساخته می ­شود. بدون شک، این کار اهمیت و ضرورت دارد؛ زیرا از طریق مساجد و تریبون­های مساجد ما، صلح، خوبی، و روابط حسن همجواری تبلیغ می‌­شود».

شناسهٔ خبر: ۳۸۰۲۳۵۲ – شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ – ۱۱:۲۴

شناسه خبر : 5357

این خبر رو هم ببینید

مجموعه بیانات رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت هفته وحدت از سال ۱۳۶۹ تا کنون

گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز هفته وحدت از سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − دو =