خانه / سیاسی / برنامه سفر وزیر دفاع ایران به روسیه برای خرید جنگنده و تانک

برنامه سفر وزیر دفاع ایران به روسیه برای خرید جنگنده و تانک

وزیر دفاع ایران در سفر به مسکو، خرید جنگنده های سوخو ( سوخو-۳۰ اس ام ) و تانک های تی ۹۰ از روسیه را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

وزیر دفاع ایران در سفر آینده خود به روسیه خرید تسلیحات از این کشور را بررسی می کند.به گزارش عصرایران، سفارت ایران در مسکو اعلام کرد حسین دهقان وزیر دفاع ایران در سفر به مسکو، خرید جنگنده های سوخو ( سوخو-۳۰ اس ام ) و تانک های تی ۹۰ از روسیه را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.این سفر قرار است در روزهای ۲۶ و ۲۷ آوریل انجام شود.
جنگنده سوخو -۳۰

 
 خبرگزاری اینترفکس روسیه به نقل از یک مقام مسؤول در سفارت ایران در مسکو نوشت: وزیر دفاع ایران در سفر به مسکو با همتای روس خود دیدار و گفتگو خواهد کرد. آنها موضوعات مختلفی را بررسی می کنند. احتمالا درباره این موضوع (خرید تسلیحات) صحبت خواهند کرد. سوخو-۳۰ جنگنده ساخت روسیه با دو موتور و ۲ خلبان می تواند حملات و عملیات های هوا به هوا و هوا به زمین را انجام دهد.هر فروند هواپیمای جنگی سوخو – ۳۰ حدود ۳۳ تا ۴۵ میلیون دلار قیمت دارد.
تانک تی ۹۰ ساخت روسیه در ارتش هند

ایران قبل از این تعدادی از جنگنده های روسی سوخو را برای نیروی هوایی خود خریداری کرده بود. این جنگنده ها هم اکنون مشغول فعالیت در ارتش ایران هستند.علاوه بر روسیه و ایران، هند، الجزایر، چین و ونزوئلا از دیگر خریداران جنگنده های سوخو هستند.اکثر جنگنده های نیروی هوایی ایران، آمریکایی هستند.همچنین هر تانک های روسی تی ۹۰ نیز قیمتی حدود ۲ تا ۴ میلون دلار دارد. ساخت این تانک ها از سال۱۹۹۵ آغاز شد و هم اکنون ارتش های روسیه، هند، آذربایجان، الجزایر، و ترکمنستان از آن استفاده می کنند.

کد خبر: ۴۶۲۲۴۵لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13511

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =