خانه / فرهنگی / برگزاری نخستین دوره آموزشی مفاهیم نهج البلاغه در کردستان

برگزاری نخستین دوره آموزشی مفاهیم نهج البلاغه در کردستان

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نخستین دوره آموزشی مفاهیم نهج البلاغه در سطح ۵ شهرستان خبرداد.

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نخستین دوره آموزشی مفاهیم نهج البلاغه در سطح ۵ شهرستان خبرداد.
 
رحمن غریبی در گفتگو با خبرنگار شبستان در سنندج، اظهار داشت: تقویت مبانی دینی و هویت بخش در بین نسل جوان جامعه و آشنایی آنان با مفاهیم ارزشی از جمله اولویت هایی است که باید مورد توجه ویژه خانواده ها و دستگاه های متولی امر قرار گیرد.
وی افزود: در همین راستا و برای اولین بار در استان کردستان از امروز کارگاه های آموزشی ویژه مفاهیم نهج البلاغه با محوریت تفهیم، تعمیق و تعمیم آموزه های این کتاب اسلامی در ۵ شهرستان استان به صورت همزمان آغاز شده و در قالب یک ترم تحصیلی تداوم خواهد داشت.
غریبی خاطر نشان کرد: در مجموع در این دوره ۱۵۰ پژوهشگر حوزه دینی و علاقه مند به این مباحث حضور خواهند داشت و در پایان نیز گواهینامه آموزشی ۶۴ساعته به شرکت کنندگان تقدیم خواهد شد.
مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان تصریح کرد: این دوره با دایر شدن ۵ کارگاه ویژه در ۵ شهرستان انجام خواهد شد و در دوره های آتی سعی می شود که تعداد کارگاه ها و شهرستان ها نیز گسترش یابد.

شناسه خبر : 5227

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + پانزده =