خانه / اجتماعی / برگزاری نهمین جشنواره بین‌المللی دف نوای رحمت در کردستان

برگزاری نهمین جشنواره بین‌المللی دف نوای رحمت در کردستان

رییس حوزه هنری استان کردستان از برگزاری نهمین دوره جشنواره بین‌المللی دف نوای رحمت در سنندج خبر داد.


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، امین مرادی پیش از ظهر امروز در نشست رسانه‌ای نهمین جسنواره بین‌المللی دف نوای رحمت و گرامیداشت روز خبرنگار که در سالن شماره ۲ پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد، از برگزاری نهمین دوره این جشنواره خبر داد که از  ۲۲ تا ۲۴ ماه جاری با هدف اعتلا و ارج‌گذاری به موسیقی ایرانی و ملی در شهر سنندج برگزار می‌شود.

رییس حوزه هنری استان کردستان شعار این دوره جشنواره بین‌المللی دف نوای رحمت را، هنر، مهربانی و همگرایی عنوان کرد.

مرادی خاطرنشان کرد: تجمع بزرگ دف‌نوازان ایرانی با لباس محلی با عنوان آوای دوست یکی از برنامه‌های جانبی جشنواره بین‌المللی دف نوای رحمت است که همگرایی و اتحاد ملت ایران را به نمایش خواهند گذاشت.

وی اضافه کرد: شعار این جشنواره هنر، مهربانی و همگرایی است امیدواریم از طریق این جشنواره پیام دوستی و مهربانی و آوای رحمت را بیان کنیم.

مرادی افزود: ما به عنوان مدیران فرهنگی وظیفه داریم که بستر تولید کارهای فرهنگی ارزشی را فراهم سازیم اعتقاد داریم فرهنگ بنیان توسعه است.

وی اظهار کرد: اگر دنبال تحقق توسعه پایدار هستیم باید به حوزه فرهنگ توجه کنیم ولی متاسفانه بخش فرهنگ همواره مظلوم است.

وی با تاکید براینکه همه کارها و برنامه‌ها حتی در حوزه عمران باید پیوست فرهنگی داشته باشد، اضافه کرد: تمام مشکلات امروز جامعه ما به دلیل بی‌توجهی به حوزه فرهنگ است امروز بیش از هر زمانی نیاز به توجه به این حوزه داریم.

وی اضافه کرد: اعتقاد داریم موسیقی اصیل هر منطقه بیانگر آداب و رسوم غنی آن منطقه است و این ظرفیت‌ها باید به خوبی معرفی شود.

مرادی با اشاره به اجرای هم‌نوازی هزار دف در قالب جشنواره دف‌نوازی دف نوای رحمت در سال ۹۵ گفت: دنبال برگزاری کار متفاوت هستیم و در این راستا نوآوری و خلاقیت با هدف جذب مخاطب به صورت ویژه مورد توجه قرار می‌دهیم.

مرادی اضافه کرد: هیچ برنامه حوزه هنری بدون مخاطب نیست و دلیل آن انجام اقدامات کارشناسی و بررسی و رفع نقاط ضعف در برگزاری برنامه‌ها است.

وی از حضور ۳۰ استان کشور در این جشنواره خبر داد.

شناسه خبر : 23167

این خبر رو هم ببینید

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی در کردستان افتتاح شد

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛ ذیل عنوان شورای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 1 =