برگزاری کمیسیون صدور موافقت‌نامه اصولی برای 7 مورد اماکن گردشگری در کردستان  

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان از برگزاری کمیسیون صدور موافقت‌نامه اصولی برای 7 واحد گردشگری در سطح استان خبر داد.
 

آرمان وطن‌دوست اظهار کرد: این واحدها شامل یک هتل، 2 کمپ گردشگری و 4 واحد پذیرایی در شهرستان‌های بیجار، سنندج و سقز است.
وی تصریح کرد: از این تعداد واحد گردشگری برای دو مورد موافقت‌نامه اصولی صادر شده و مابقی نیازمند استعلامات از سایر دستگاه‌های ذیربط همچون راه و شهرسازی، اماکن، حمل و نقل و پایانه هستند.
وی توسعه اماکن گردشگری در استان را زمینه‌ساز ورود بیش از پیش مسافران به استان عنوان کرد و گفت: توسعه زیرساخت‌های گردشگر در کنار افزایش آمار مسافرین و ارتقاء سطح اقتصادی زمینه‌ساز ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار این استان می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس؛ کردستان، استانی سرسبز و خرم با وسعتی معادل 28 هزار و 203 کیلومتر مربع است که در غرب ایران و در مجاورت بخش شرقی کشور عراق قرار دارد.
این استان که در دامنه‌ها و دشت‌های پراکنده سلسله جبال زاگرس میانی قرار گرفته است، از شمال به استان‌های آذربایجان‌غربی و زنجان، از شرق به همدان و زنجان، از جنوب به استان کرمانشاه و از غرب به کشور عراق محدود است.
کردستان به لحاظ تاریخ و قدمت طولانی و جغرافیای خاص خود از مکان‌های تاریخی و طبیعی با ارزشی برخوردار است که در مناطق مختلف استان پراکنده شده‌اند.
جنگل‌های بلوط، آبشارها و رودخانه‌های خروشان، چشمه‌های طبیعی و کوه‌های سر به فلک کشیده؛ طبیعت زیبا و چشم‌نواز استان کردستان را رقم زده و  یکی از زیباترین جلوه‌های گردشگری طبیعی ایران را در دامنه‌های زاگرس به وجود آورده است.
جاذبه‌های تاریخی و معماری منطقه که شامل قلعه‌های قدیمی، مسجدهای تاریخی، حمام‌ها و… می‌شوند، همراه با آیین‌ها و فرهنگ رایج بین اقوام کرد از مهم‌ترین جاذبه‌های استان کردستان است.
موسیقی کردی یکی از بارزترین ویژگی فرهنگی قوم کرد است. طراوت، شادابی، فضای عرفانی و درآمیختگی مضامین با تاریخ گذشته کردها، بخشی از خصوصیات موسیقی کردی است. مجموع جاذبه‌های طبیعی، تاریخی، اجتماعی و فرهنگی، استان کردستان را به منطقه‌ای دیدنی تبدیل کرده که بازدید از آن برای هر گردشگری جذاب و خاطره‌انگیز خواهد بود.
بدون شک توسعه زیرساخت‌های گردشگری نقش مهمی در افزایش آمار ورود مسافرین و همچنین توسعه صنعت گردشگری در این استان خواهد داشت.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *