خانه / اجتماعی / برگزاری کمیسیون صدور موافقت‌نامه اصولی برای ۷ مورد اماکن گردشگری در کردستان  

برگزاری کمیسیون صدور موافقت‌نامه اصولی برای ۷ مورد اماکن گردشگری در کردستان  

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان از برگزاری کمیسیون صدور موافقت‌نامه اصولی برای ۷ واحد گردشگری در سطح استان خبر داد.
 

آرمان وطن‌دوست اظهار کرد: این واحدها شامل یک هتل، ۲ کمپ گردشگری و ۴ واحد پذیرایی در شهرستان‌های بیجار، سنندج و سقز است.
وی تصریح کرد: از این تعداد واحد گردشگری برای دو مورد موافقت‌نامه اصولی صادر شده و مابقی نیازمند استعلامات از سایر دستگاه‌های ذیربط همچون راه و شهرسازی، اماکن، حمل و نقل و پایانه هستند.
وی توسعه اماکن گردشگری در استان را زمینه‌ساز ورود بیش از پیش مسافران به استان عنوان کرد و گفت: توسعه زیرساخت‌های گردشگر در کنار افزایش آمار مسافرین و ارتقاء سطح اقتصادی زمینه‌ساز ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار این استان می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس؛ کردستان، استانی سرسبز و خرم با وسعتی معادل ۲۸ هزار و ۲۰۳ کیلومتر مربع است که در غرب ایران و در مجاورت بخش شرقی کشور عراق قرار دارد.
این استان که در دامنه‌ها و دشت‌های پراکنده سلسله جبال زاگرس میانی قرار گرفته است، از شمال به استان‌های آذربایجان‌غربی و زنجان، از شرق به همدان و زنجان، از جنوب به استان کرمانشاه و از غرب به کشور عراق محدود است.
کردستان به لحاظ تاریخ و قدمت طولانی و جغرافیای خاص خود از مکان‌های تاریخی و طبیعی با ارزشی برخوردار است که در مناطق مختلف استان پراکنده شده‌اند.
جنگل‌های بلوط، آبشارها و رودخانه‌های خروشان، چشمه‌های طبیعی و کوه‌های سر به فلک کشیده؛ طبیعت زیبا و چشم‌نواز استان کردستان را رقم زده و  یکی از زیباترین جلوه‌های گردشگری طبیعی ایران را در دامنه‌های زاگرس به وجود آورده است.
جاذبه‌های تاریخی و معماری منطقه که شامل قلعه‌های قدیمی، مسجدهای تاریخی، حمام‌ها و… می‌شوند، همراه با آیین‌ها و فرهنگ رایج بین اقوام کرد از مهم‌ترین جاذبه‌های استان کردستان است.
موسیقی کردی یکی از بارزترین ویژگی فرهنگی قوم کرد است. طراوت، شادابی، فضای عرفانی و درآمیختگی مضامین با تاریخ گذشته کردها، بخشی از خصوصیات موسیقی کردی است. مجموع جاذبه‌های طبیعی، تاریخی، اجتماعی و فرهنگی، استان کردستان را به منطقه‌ای دیدنی تبدیل کرده که بازدید از آن برای هر گردشگری جذاب و خاطره‌انگیز خواهد بود.
بدون شک توسعه زیرساخت‌های گردشگری نقش مهمی در افزایش آمار ورود مسافرین و همچنین توسعه صنعت گردشگری در این استان خواهد داشت.

شناسه خبر : 9827

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =