خانه / فرهنگی / برگزاری کنسرت موسیقی کردی “فواد پیشوا” در سنندج

برگزاری کنسرت موسیقی کردی “فواد پیشوا” در سنندج

کنسرت موسیقی کُردی فؤاد پیشوا طی روزهای ۹، ۱۰ و ۱۱ بهمن ماه سال جاری در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار می شود.

کنسرت موسیقی کُردی فؤاد پیشوا طی روزهای ۹، ۱۰ و ۱۱ بهمن ماه سال جاری در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار می شود.
به گزارش زریان کنسرت موسیقی کردی توسط “فواد پیشوا” خواننده و موزیسین جوان سنندجی طی روزهای ۹، ۱۰ و ۱۱ بهمن ماه سال جاری با ارائه چند اثر جدید و نو کُردی و فولکلور در سینما بهمن سنندج برگزار می شود.
حفظ و نگهداری موسیقی فولکلور و انتقال آن به نسل جوان و ارائه نوآوری در موسیقی کُردی با حفظ اصالت و ارزشهای آن هدف از برگزاری این کنسرت ۳ روزه می باشد.
فواد پیشوا در همان دوران کودکی ذوق وقریحه او به موسیقی نمایان بود که در ۲۲بهمن ۱۳۶۹ در سن پنج سالگی اولین اجرای رسمی او به طور زنده از شبکه سنندج پخش شد
وی دانش آموخته آکادمی فرهنگ و هنر تهران است و در ابتدا در حوزه موسیقی سنتی ایرانی فعالیت داشته و با گروه “آوای باران” افتخارات خوبی را در کشور و استان کسب کرده است که از جمله این افتخارات می توان به مقام اول نخستین جشنواره ملی موسیقی جوان ایرانی در سال ۸۹، کسب مقام اول جشنواره اقوام ایرانی در سال ۹۰ و مقام برتر سومین، چهارمین و پنجمین جشنواره موسیقی کردی اشاره کرد.
پیشوا تاکنون پنج بار در تهران و چهار بار در سنندج به عنوان خواننده و موارد متعددی به عنوان نوازنده در خارج از کشور کنسرت اجرا کرده است.

شناسه خبر : 10383

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =