خانه / کلام و عقیده / برگزاری کنفرانس بین المللی “امام محمد غزالی” در اندونزی با همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی

برگزاری کنفرانس بین المللی “امام محمد غزالی” در اندونزی با همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی

سخنرانی آیت الله حسینی شاهرودی، ماموستا رستمی و دکتر مختاری از جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی، همایش بین المللی «امام محمد غزالی» با حضور شخصیت‌های شیعه و اهل سنت و علمای جهان اسلام و با شرکت هیأت تقریب مذاهب اسلامی از کشورمان به مدت ۲ روز با همکاری بنیاد علمی فرهنگی «امانت» در کشور اندونزی با اشراف شخصیت برجسته این کشور «کیایی حبیب لطفی» برگزار خواهد شد.

در این همایش استادان و صاحبنظران از کشور‌های مختلف به سخنرانی درخصوص ابعاد علمی و شخصیتی امام محمد غزالی می‌پردازند که از شخصیت‌های برجسته حاضر در این همایش به عنوان سخنران می‌توان به دکتر «سعید عقیل سراج» رئیس سازمان نهضت العلماء اندونزی به عنوان بزرگترین سازمان اسلامی در این کشور اشاره کرد.

همچنین از جمهوری اسلامی ایران حجت الاسلام والمسلمین دکترمحمد حسین مختاری؛ رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و استاد سطوح عالی حوزه و دانشگاه، آیت الله حسینی شاهرودی نماینده، ولی فقیه در استان کردستان و عضو مجلس خبرگان، ماموستا فائق رستمی عالم اهل سنت از استان کردستان و عضو مجلس خبرگان رهبری، دکتر ابراهیمیان و دکتر گلرو از معاونین دانشگاه مذاهب اسلامی به ارائه مقاله و سخنرانی خواهند پرداخت.

در این همایش دو روزه محققان و صاحبنظرانی همچون، شیخ محمد محمود ابوهاشم از کشور مصر، دکتر یاسرالقدمانی از سوریه، دکتر عزیز عابدین از آمریکا، دکتر مازن شریف از تونس، شیخ محمد حبیب العلیم از چین، دکتر ابراهیم عبدالاب از کشور روسیه و همچنین شرکت کنندگان ایرانی به ارائه مقاله خواهند پرداخت.

همایش بین المللی «امام محمد غزالی» از ۲۸ تا ۳۰ دی با همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی و بنیاد علمی- فرهنگی امانت اندونزی در جاکارتا برگزار می‌شود.

شناسه خبر : 21090

این خبر رو هم ببینید

ضربت تیغ تکفیر بر فرق ایمان

خوارج اولیه که بعداز جنگ صفین و ماجرای حکمیت پدید آمدند، درباره موضوعات مختلف، باورهایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =