برگزاری کنگره امام شافعی از مطالبات به حق مردم کردستان است

خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، برگزاری کنگره امام شافعی از مطالبات به حق مردم این منطقه به ویژه استان کردستان عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، حجت الاسلام رحیم جعفری، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان امروز (13 اردیبهشت) در دیدار با رئیس دانشگاه الزیتونه تونس در سنندج گفت: اکثر مردمان منطقه کردستان دارای فقه امام شافعی هستند، تاکنون کنگره و همایشی بزرگ در زمینه موضوعی فقه امام شافعی و تبیین دیدگاه های این مقام روحانی و مورد احترام مردم کردستان برگزار نشده است.
وی ادامه داد: برگزاری کنگره امام شافعی از مطالبات به حق مردم این منطقه به ویژه استان کردستان است، و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان درصدد است با حمایت و پشتیبانی مقامات مسئول استان از جمله نماینده مقام معظم رهبری در استان و استاندار، وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی کنگره ای عظیم در خور شأن و مقام شامخ حضرت امام شافعی(رضی الله عنه) برگزار کند.
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه هماهنگی های لازم برای برگزاری کنگره امام شافعی انجام گرفته است، اظهار داشت: در ابتدا قرار براین بود کنگره در سالروز میلاد امام شافعی در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شود اما بنا به ملاحظات مقامات استانی و همچنین ایجاد هم گرایی میان مذاهب در سرزمین ایران کنگره امام شافعی در هفته وحدت برگزار می شود.
جعفری در این دیدار از دکتر هشام قریسه برای شرکت در این کنگره ملی با ارائه مقالاتی دعوت کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم کنگره درخور شأن امام شافعی (رضی الله عنه) برگزار کنیم.
برگزاری کنگره حضرت امام شافعی(رض) و بحث و تبادل نظر در خصوص دعوت از دکتر هشام قریسه رئیس دانشگاه الزیتونه تونس به این کنگره از جمله موارد دیدار با این روحانی اهل تسنن بود.
دکتر هشام قریسه که برای دومین بار به ایران سفر می کند، دارای چندین کتاب در خصوص فقه امام مالک از مذاهب اهل تسنن و همچنین کتاب تحت عنوان “نماز از دیدگاه امام مالک” و پایانامه وی در خصوص راهکارهای اسلام برای جلوگیری از ارتکاب گناه و همچنین کتاب نقد دیدگاه جنسی فروید و نظریه عقل از جمله کتب مهم و قابل توجه ایشان است، وی همچنین دارای مقالاتی نیز در خصوص زندگی و فقه امام شافعی است.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *