خانه / قرآنی / بزرگترین قرآن دنیا توسط یک معلم مریوانی کتابت می‌شود

بزرگترین قرآن دنیا توسط یک معلم مریوانی کتابت می‌شود

یک معلم مریوانی بعد از نگارش یک قرآن بزرگ به ابعاد یک متر در ۶۵ سانتی‌متر، اکنون کتابت بزرگترین قرآن دنیا را طراحی کرده که قرار است در کتاب گینس ثبت شود.

به گزارش آفتاب دل، لقمان احمدی در خصوص نگارش قرآن بر روی کاغذ کرافت آلمانی به ابعاد یک متر در ۶۵ سانتیمتر، اظهار کرد: کتابت این قرآن را اول رمضان سال ۹۲ شروع کردم و به مدت دو سال در اول رمضان سال ۹۴ به پایان رساندم.
به گفته این هنرمند خوشنویس مریوانی، حدود سی سال است که مشغول خوشنویسی و ۱۴ سال مشغول کتابت قرآن کریم است که تاکنون علاوه بر کتابت سه قرآن، بیش از یک هزار تابلوی خوشنویسی از آیات در خطوط مختلف را خلق کرده است.
احمدی اضافه کرد: سه قرآن بزرگ را هم به رشته تحریر درآورده که نفیس‌ترین این آثار، قرآنی است که سومین قرآن کشور از لحاظ بزرگی بشمار می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: برای کتابت این قرآن بزرگ، در شبانه‌روز ۱۲ ساعت کار کرده و در مجموع در مدت ۱۲ هزار ساعت، دو سال و سه ماه زمان و با هزینه ۱۵۰ میلیون تومان، کتابت قرآن را به اتمام رسانده است.
این معلم کردستانی یادآوری کرد: جز شورا و شهرداری مریوان، هیچ ارگانی، حتی نهادهای فرهنگی و مرتبط با علوم قرآنی در زمینه کتابت قرآن‌ها و تابلوهای خطی از وی حمایت نکرده است.
احمدی با عنوان این مطلب که موزه شارجه و قطر خواستار این قرآن هستند، گفت: من دوست دارم این قرآن اولا در کردستان و بعد از ایران خارج نشود اما در صورتی که مجبور باشم، ناچارم آن را به کشورهای خارجی بدهم.
وی در ادامه گفت: کتابت قرآن دیگری را طراحی کرده است که بزرگترین قرآن در دنیا خواهد بود و قرار است در کتاب گینس به ثبت برسد.
احمدی ابعاد این قرآن را ۳ متر در ۴ متر عنوان کرد و گفت: سفت‌کاری ساخت کارگاه نگارش این قرآن انجام شده است اما به دلیل عدم بضاعت مالی و عدم حمایت مسئولان و دستگاه‌های فرهنگی، حدود یک سال است که ناتمام مانده است.
این هنرمند خوشنویس استان کردستان خاطرنشان کرد: کتابت قرآن طراحی‌شده بر روی پارچه کتان مخصوص انجام می‌شود و حدود سه سال طول می‌کشد.
وی اضافه کرد: این قرآن را با خط نسخ و محقق یعنی تلفیقی از شیوه ایرانی و ترکی نگارش خواهد کرد که هزینه‌ای بیش از ۲۰۰ میلیون تومان برای آن برآورد کرده‌ است.
احمدی در پایان سخنان خود گفت: من تمام زندگی‌ام را در راه قرآن داده‌ام، حداقل مسئولان هم حمایت کنند تا کارگاه نیمه‌تمامم را تمام کنم و کتابت بزرگترین قرآن دنیا را شروع نمایم.کد خبر : ۲۷۰۲لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 10085

این خبر رو هم ببینید

درخشش حافظ کردستانی در مسابقات سراسری قرآن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از درخشش طاهره نائبی موحد، حافظ کردستانی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − بیست =