بزرگداشت اسطوره‌های ماندگار

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان با تاکید بر اینکه جانبازان روحیه و انگیزه الهی داشتند، گفت:‌ در دوران دفاع مقدس جانبازان با همین انگیزه خدایی به میدان رفتند و پیروزی را به ارمغان آوردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، محمد سلیمانی، امروز (سوم خردادماه) در مراسم بزرگداشت اسطوره‌های ماندگار در سنندج ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد:‌ شعبان ماه عبادت و بندگی است و باید همه تلاش کنیم که خود را برای ورود به ماه رمضان آماده کنیم.
وی با اشاره به اینکه امسال سوم خردادماه با میلاد بزرگ آموزگار شهادت حضرت امام حسین(ع) مصادف شده است، افزود: امام حسین(ع) بزرگ پاسدار دین مبین اسلام بودند و هر آنچه را که داشتند در طبق اخلاص گذاشتند
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان همچنین به چهارم شعبان و روز میلاد حضرت ابوالفضل عباس اشاره و عنوان کرد:‌ آن بزرگوار بزرگ‌جانباز کربلای حسینی بودند که در دوران جنگ هم برای رزمندگان ما الگو و اسوه بودند.
وی با بیان اینکه جانبازان ما با تاسی از حضرت ابوالفضل عباس جانبازی کردند، افزود: بزرگان دینی ما الگوها و اسوه‌هایی بودند که در زندگی باید درس چگونه زیستن را از این بزرگواران بیاموزیم.
سلیمانی همچنین گفت:سوم خرداد روزی است که ملت بزرگ اسلامی امتحان بزرگی را پس دادند و خرمشهر را که به دست دشمن افتاده بود آزاد کردند.
با عملیات بیت‌المقدس این کار غیرممکن، ممکن شد و آنچه در دوران انقلاب و جنگ هشت سال دفاع مقدس ما را پیروز کرد برای خدا کار کردن و با خدا معامله کردن بود.جانبازان ما هم بارها به استقبال شهادت رفتند و سینه سپر کردند اما مشیت خداوند بر این بود که یادگار جنگ باشند.جانبازان سال‌ها و روزها با درد و رنج دست و پنجه نرم می‌کنند اما خم به ابرو نمی آورند زیرا بر این باورند که با خدا معامله کرده‌اند و یقینا چنین کسانی پاداش‌شان نزد خداوند محفوظ است.
سلیمانی با تاکید بر اینکه جانبازان روحیه و انگیزه الهی داشتند، خاطرنشان کرد:‌ در دوران دفاع مقدس جانبازان با همین انگیزه خدایی به میدان رفتند و پیروزی را به ارمغان آوردند.
وی با اشاره به اینکه جانبازان رهبران این نهضت هستند، یادآور شد‌: امروز امنیت ایران مثال زدنی است و این امنیت مرهون از خودگذشتگی شهدا، جانبازان و رزمندگان جان بر کف نظام است.

این خبر رو هم ببینید

درخشش حافظ کردستانی در مسابقات سراسری قرآن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از درخشش طاهره نائبی موحد، حافظ کردستانی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *