خانه / اجتماعی / بعثت پیامبر(ص) انسانها را از جهل و تباهی نجات داد

بعثت پیامبر(ص) انسانها را از جهل و تباهی نجات داد

نهاوند- امام جمعه نهاوند هدف از بعثت پیامبر اکرم (ص) را کمال انسانی و تخلّق به اخلاق ملکوتی و بازداشتن انسانها از جهل و ظلم و تباهی دانست و گفت: مبعث بزرگترین نعمت خداوند است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه شهر نهاوند در مصلای امام خمینی(ره) اظهار داشت: مبعث شریف نبی اکرم (ص) حادثه ای بسیار مهم و عظیم و به عبارتی عظیم ترین حادثه و واقعه ای است که در عالم هستی رخ داده است.
حجت الاسلام مغیثی با اشاره به اینکه عرب جاهلی در زمان بعثت پیامبر (ص) بدترین شرایط خود را داشت و دچار سقوط اخلاقی و انسانی بود، گفت: در آن دوران قتل و غارت، فساد و فحشاء و زنده به گور کردن دختران رایج بود.
وی افزود: خداوند متعال در چنین وضعیتی پیامبری را از میان آنها برگزید که با تعلیم و تزکیه و مجاهدت فراوان همین ملت غرق در ظلمت را به انسان هایی نورانی و متقی و تسلیم در برابر امر الهی تبدیل کرد.
امام جمعه نهاوند در قسمت دیگری از خطبه های نماز جمعه شهر نهاوند با اشاره به زیاده خواهی آمریکا در مذاکرات هسته ای گفت: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و آمریکایی‌ها درباره برخی شروط توافق هسته‌ای، درروند مذاکرات دچار توهم شده‌اند.
حجت الاسلام مغیثی با اشاره به جنایات آمریکا و رژیم آل سعود با همکاری رژیم صهیونیستی اظهار داشت: رژیم جنایتکار عربستان در یمن، کودک و زن بی گناه را به نابودی کشانده است و این جنایت به دست دولتی که خود را محور جهان اسلام می‌داند و خود را خادم‌الحرمین می‌داند، انجام می‌شود و تمام مجامع بین المللی از ترس آمریکا سکوت کرده اند.
وی ادامه داد: در این جریان، کشورهای به ظاهر اسلامی هم رسوا شدند و مجامع جهانی ماهیت واقعی خود را نشان دادند.
امام جمعه نهاوند گفت: توطئه تجزیه عراق به سه کشور شیعه و سنی و توهم سوریه بدون بشار اسد، یکی از سلسله خیانت‌ها و نقشه های شوم رژیم صهیونیستی و آمریکایی است که خداوند به دست مردم و ارتش مسلمانان عراقی و سوری، آمریکا و رژیم صهیونیستی را در اجرای این نقشه شوم ناکام خواهد گذاشت

شناسه خبر : 7713

این خبر رو هم ببینید

پیرترین مَرد ایران و کردستان در گذشت

حاج احمد صوفی پیرترین مرد ایران و کردستان امروز در سن ۱۳۹ سالگی درگذشت. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هجده =