بعد از داعش،النصره هم مدعی تشکیل امارت اسلامی شد !

در حالی که گروهک تروریستی النصره همچون داعش از اعلام قریب الوقوع ” امارت ” اسلامی در یکی از نقاط سوریه خبر می دهد ، دیگر گروه های تروریستی در سوریه نیز با حملات پیشگیرانه علیه داعش، گسترش سیطره این گروهک را در شرق دمشق ، شمال و شمال غربی سوریه متوقف کردند .

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، تشکل موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن (مخالفان) اعلام کرد که درگیری های شدیدی میان داعش از یک سو و تروریست های جیش الاسلام و گردان های وابسته به آن از سوی دیگر در غوطه شرقی در استان ریف دمشق در گرفته که در پی این درگیری ها و در حالی که  داعش سعی می کرد تاسیسات زیربنایی در شرق دمشق بنا کند، شهرک مسرابا از سیطره این گروه خارج شد.
در شمال غرب سوریه هم پیشروی تروریست های داعش در ریف ادلب نگران کننده است و هم زمان اخباری از قصد این گروهک تروریستی برای عقب نشینی از مناطق نزدیک به ریف حماه در مرکز سوریه به سمت سراقب، معره النعمان و سرمین منتشر شده است.
یک منبع آگاه از حمله غافلگیرانه برخی گروه های تروریستی در شهرک “بنش” و سایر مناطق برای جستجوی هسته های خفته داعش خبر داده و شبکه خبری معارضان موسوم به “اسمارت” به نقل از یک عضو ارشد جنبش احرار الشام اعلام کرده که احرار الشام همکاری خود را با جبهه اسلامی برای بیرون راندن عناصر داعش آغاز کرده است.
اعضای فعال تروریست های داعش نیز خبر دادند که ابومحمد الجولانی سرکرده النصره طی روزهای گذشته نشست هایی با سرکرده های سایر گروههای تروریستی در حال جنگ در سوریه در ریف حلب برگزار کرده تا برای رسیدن به طرحی برای بیرون راندن داعش از سوریه به توافق برسند.
گروهک النصره دیروز(یکشنبه) پس از درز کردن اطلاعات مربوط به نشست های الجولانی بیانیه ای توضیحی منتشر کرد که در آن از قصد النصره برای برپایی “امارت” و اعلام قریب الوقوع آن به طور رسمی در سوریه هم اشاره شده است.
خبر دیگر آن که نیروهای داعش حلقه محاصره سومین شهر بزرگ کردنشین در شمال سوریه را تنگ تر کرده و تلاش می کنند سیطره خود بر مناطق کردنشین سوریه هم مرز با ترکیه را افزایش دهند؛ دیده بان حقوق بشر نیز اعلام کرده که شهر “عین العرب” (که به کردی به آن کوبانی می گویند) در محاصره کامل داعش است.
دیده بان حقوق بشر همچنین از درگیری های شدید میان داعش و واحدهای دفاع ملی کردها در شهرک شیوخ تحتانی و در اطراف روستای احمدیه در 40 کیلومتری غرب و شرق “عین العرب” خبر داد.
از سوی دیگر سخنگوی دولت اردن نیز دیروز تاکید کرد که امان زیر بارهیچ برنامه عربی یا غربی برای آموزش معارضان سوری در خاک خود نمی رود. محمد المومنی وزیر رسانه و ارتباطات اردن طی سخنانی مدعی شد که امان متعهد به عدم دخالت در مسائل مربوط به سوریه است و هرگز معارضان را در خاک خود آموزش نداده و نخواهد داد .
محافظه کاری اردن که از سوی 4 مسوول آمریکایی نیز تایید شده می تواند شکست خطرناکی برای طرح پیشنهادی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا باشد که 500 میلیون دلار برای آموزش و مسلح کردن معارضان و گروههای مرتبط با القاعده تخصیص داده است .
پیش از این خبرهای متعددی در باره کمک آمریکا به تروریست ها از طریق خاک اردن منتشر شده است .

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *