خانه / سیاسی / بمب گذاری داعش در مرقد فرزند امام موسی کاظم(ع)

بمب گذاری داعش در مرقد فرزند امام موسی کاظم(ع)

گروه تروریستی داعش روز گذشته جمعه (یکم اسفند) اقدام به تخریب قبور شماری از بزرگان و علمای شیعه در استان دیاله (دیالی) در شرق عراق کرده است. این گروه تکفیری پس از ورود به مرقد فرزند امام موسی کاظم (ع) در شرق عراق این مکان مقدس را منفجر کردند

زمان انتشار خبر: شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳ – ۰۸:۲۵
گروه تروریستی داعش روز گذشته جمعه (یکم اسفند) اقدام به تخریب قبور شماری از بزرگان و علمای شیعه در استان دیاله (دیالی) در شرق عراق کرده است. این گروه تکفیری پس از ورود به مرقد فرزند امام موسی کاظم (ع) در شرق عراق این مکان مقدس را منفجر کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این گروه تکفیری که هرگونه نماد و نشان مذهبی را مظهر کفر محسوب می‌کند روز جمعه با بمب‌ گذاری مرقد شماری از بزرگان شیعی در دیاله تخریب کرد.
یکی از این مزارهای تخریب شده، مرقد محمد بن موسی الکاظم (ع)، فرزند حضرت امام موسی کاظم (ع) است که تکفیری‌ ها پس از ورود به این مکان مقدس با جاسازی کردن بمب آن را منفجر و با خاک یکسان کردند.
داعشی‌ها برای تخریب قبور از بخش امور حسبیة (مسئولان رسیدگی به امور دینی) که تفکری برگرفته از وهابیون دارند، دستور می‌گیرند و در اجرای این دستورات، از مواد منفجره و بولدوزر استفاده می‌کنند.
این گروه تروریستی شماری از مساجد و حسینیه‌ ها را نیز که جزو موقوفات شیعه است، منهدم کرده‌، اما تعداد دقیق آنها مشخص نشده است.

شناسه خبر : 16351

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 13 =