خانه / اقتصادی / بهبود روابط اربیل و بغداد رونق اقتصادی کردستان ایران را شتاب می‌بخشد

بهبود روابط اربیل و بغداد رونق اقتصادی کردستان ایران را شتاب می‌بخشد

استاندار کردستان با ابراز خرسندی از انتخاب نخست وزیر، رییس جمهور و رییس مجلس در کشور عراق، پروسه سیاسی تشکیل دولت مرکزی این کشور را با حضور همه گروه‌ها مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: بهبود روابط اربیل و بغداد رونق اقتصادی کردستان ایران را شتاب می‌بخشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان عصر دوشنبه در دیدار با انجمن صادر کنندگان خدمات فنی مهندسی استان کردستان اظهار داشت: کردستان از نظر مرزی نزدیک‌ترین نقطه اتصال پایتخت ایران به کشور عراق است و همین مساله زمینه‌های خوبی را برای فعالیت‌های اقتصادی و بازرگانی در کردستان فراهم آورده است.
 
استاندار کردستان با ابراز خرسندی از انتخاب نخست وزیر، رییس جمهور و رییس مجلس در کشور عراق، پروسه سیاسی تشکیل دولت مرکزی در این کشور را با حضور همه گروه‌ها مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: بهبود روابط اربیل و بغداد به رونق اقتصادی کردستان ایران کمک می‌کند.
 
وی با اشاره به ناکام ماندن تلاش‌هایی که در گذشته برای رسمی کردن مرز سیرانبند بانه صورت گرفته است گفت: امیدواریم با همکاری اقلیم کردستان و دولت عراق بتوانیم در آینده مرز سیرانبند بانه را رسمی کنیم.
 
عبدالمحمد زاهدی با تاکید بر تلاش برای رفع بروکراسی پیچیده و ملال آور در مسیر توسعه روابط اقتصادی با اقلیم کردستان و دولت مرکزی بغداد، ابراز امیدواری کرد که بزودی کارگروه ویزه مشترک اتاق بازرگانی سنندج و سلیمانیه فعال شود.
 
وی افزود: امیدوارم بزودی شر داعش از سر عراق و اقلیم کردستان کم شود و نیروی انسانی متخصص و متفکر ما ساکنان مناطق جنگ زده را در امر بازسازی و توسعه یاری دهند.
 
استاندار کردستان این استان را دروازه‌ای نه تنها برای صادرات انواع کالاها و خدمات به اقلیم کردستان عراق بلکه آن را دروازه‌ای برای همکاری با دیگر مناطق عراق و حتی سوریه خواند.
 
زاهدی تصریح کرد: علی‌رغم اینکه استان کردستان از نظر اقتصادی یک استان تمام عیار نیست اما تشکیلات و تشکل‌های اقتصادی فعالی دارد و نسبت به بیشتر استان‌های کشور برتری دارد.
وی افزود: هر چقدر تشکل‌های بخش خصوصی فعال تر باشند چرخ‌های اقتصادی استان و کشور بهتر می‌چرخد.
 زاهدی همچنین خاطر نشان ساخت که مرکز هم اندیشی توسعه کردستان با حضور و مشارکت بخش خصوصی در استانداری کردستان شکل گرفته و همه صاحب نظران توسعه کردستان را بدین مرکز دعوت کرد.
 
وی از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران درخواست کرد تمام مشکلات موجور فراروی انجمن صادر کنندگان کالاها و خدمات فنی مهندسی را مکتوب تحویل استانداری دهند تا در جهت رفع آنها تلاش شود. / الف
۴ شهريور ۹۳

شناسه خبر : 1761

این خبر رو هم ببینید

تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی اولویت شهرداری سنندج است

شهردار سنندج گفت: تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی، تکریم ارباب رجوع و پیوست فرهنگی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + بیست =