خانه / ورزشی / بهداد عنوان قوی ترین مرد دنیا را به روسها باخت

بهداد عنوان قوی ترین مرد دنیا را به روسها باخت

بهداد سلیمی در حرکت یکضرب در مهار وزنه ۲۱۱ کیلوگرمی ناکام ماند تا مدال طلا از دستش خارج شود. بهداد با از دست دادن وزنه آخر دو ضرب خود ، بعد از یک دهه عنوان قوی ترین مرد ایران را هم از ایران گرفت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ مسابقات وزنه برداری قهرمان جهان با شگفتی همراه شد. بهداد سلیمی نتوانست در آخرین روز مسابقات وزنه برداری دنیا در رقابت دسته یکضرب دو وزنه از دست داد تا مدال طلایش را از دست بدهد.
 آلبگوف در این رشته وزنه ۲۱۰ کیلو گرم را بالای سر برد تا کار سیلمی سخت شود، سلیمی وزنه ۲۱۱ را دو بار بالای سر نبرد و نقره گرفت.
او قهرمان برتر دنیا در تمام ۴ یا ۵ سال گذشته بود.
بهداد سلیمی که این بار آیتکین همسرش را هم در کنار خود داشت بعد از شوک حرکت یکضرب در سالن کمی استرس داشت اما همسرش و کیانوش رستمی تلاش می کردند تا به او آرامش دهند. بهداد در یک ضرب برای وزنه ۲۴۶ روی وزنه رفت و توانست بر استرسش غلبه کند و این وزنه را بالای سر ببرد. بهداد در دومین حرکت خود وزنه ۲۵۱ کیلوگرم را بالای سر برد. این درحالی بود که لچکوف روس در اولین حرکت خود وزنه ۲۵۰ کیلوگرم را بالای سر برد. آلبگوف هم که طلای یکضرب را داشت بعد از بالای سر بردن ۲۴۵ کیلوگرم در حرکت اول خود ، در وزنه ۲۵۱ کیلوگرم ناکام ماند اما خیلی سریع برگشت و وزنه ۲۵۲ را بالای سر برد. لچکوف دیگر وزنه بردار روس این وزن هم برای حرکت دوضرب خود به مصاف وزنه ۲۵۷ کیلوگرمی رفت. وزنه ای که بالای سر برد. حالا بهداد برای رسیدن به مدال طلا باید وزنه ۲۵۸ کیلوگرم را در حرکت سوم بالای سر می برد.  وزنه ای دشوار کهکه در مهارش ناکام ماند . او قهرمانی دنیا را از دست داد.
او برای درحالی قهرمانی در این بازی ها صاحب دو نقره و یک برنز شد که نتوانست مدال طلا را بعد از یک دهه برای ایران نگه دارد. بهداد که نزدیک به ۴۰ روز قبل در بازی های آسیایی فشار سنگینی را تحمل کرده بود ، در فینال این قدر خسته وزنه نمی زد.
بهداد بعد از این اتفاق تلخ درحالی که روی سن رفته بود با برخورد گرم تاماش ایان روبرو شد . او همچنین به قهرمانان روسی ، مدال های شان را تبریک گفت.

شناسه خبر : 10983

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =