خانه / اجتماعی / به بهانه دیدار فراکسیون اهل سنت با معاون اول رئیس جمهور؛ حکایت نخبگان اهل سنت / سید علاالدین حیدری

به بهانه دیدار فراکسیون اهل سنت با معاون اول رئیس جمهور؛ حکایت نخبگان اهل سنت / سید علاالدین حیدری

“وقتی نگاه رهبری انقلاب، رئیس جمهور و متولیان امنیتی به اهل سنت مثبت و وحدت مدار است ، جایی برای فرصت سوزی و بی تفاوتی نمایندگان فراکسیون اهل سنت نمی ماند” .

خبرگزاری کردپرس: حکایت انتصاب شایستگان اهل سنت در پست های مدیریتی در گذر زمان به سریالی طولانی تبدیل شده است که شاید بتوان آن را کلاف سردرگمی دانست که گره کوری در آن افتاده باشد .
اما بازکردن این گره با رهنمودهای راهگشا و شفاف مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) کاملا آسان و میسر است اما اِعمال سلیقه های شخصی ، محفل محوری مدیران و صد البته بی دغدغگی نمایندگان اهل سنت مجلس بی سرانجام مانده است .
وقتی رهبری نظام ، رئیس جمهور و نگاه متولیان امنیتی به اهل سنت مثبت و وحدت مدار است ، جایی برای فرصت سوزی و بی تفاوتی نمایندگان فراکسیون اهل سنت نمی ماند .
وقتی در مجلس فراکسیونی به نام اهل سنت رسمیت دارد و در کانون قدرت مورد توجه است ، پس می توان گفت که بسترها فراهم است .
در این میان نمایندگان فعالی هم در ادوار مختلف مجلس داشته ایم که توانسته اند با تدبیر و تلاش خود در فراکسیون گامهای خوبی بردارند . از جمله در استان سیستان و بلوچستان و یا خراسان رضوی و آذربایجان غربی که نتایج مثبتی هم گرفته اند اما کافی نبوده و اکتفای بدانها اشتباه بزرگی است .
وقتی با مدیران ارشد کشوری از انتصابات نخبگان اهل سنت می گوییم به اتفاق همه موافقند، اما در عمل نتایج ملموسی نمی بینیم و البته چون مطالبه گری سیستماتیک ما کافی و یا منطقی نیست متاسفانه به نتیجه نرسیدیم .
مطالبه گری ما بدلیل فقر مدیریتی در سطوح کلان و استانی متاسفانه قائم به نمایندگان است و عموما مطالبه گری آنها هم حول ستادهای انتخاباتی خود و یا افراد نزدیک به خود محصور شده و بدون مصلحت عمومی محوری بوده است ، لذا موفقیت چندانی حاصل نشده است.
اما تاسف بزرگتر آنست که برخی نمایندگان عضو فراکسیون اهل سنت مجلس علیرغم عضویت در این فراکسیون ، اعتقادی به ماموریت این فراکسیون و نیز ماهیت آن نداشته و عموما از حوزه توسعه انسانی غافل هستند.
استان کرمانشاه را می توان یکی از فقیرترین و یا شاید فقیرترین استان اهل سنت نشین کشور از نظر مدیریت اهل سنت دانست .
مدیریت های شایستگان اهل سنت در سطح استانی بسیار ضعیف است و این اصلا برازنده استانی با این سطح از وحدت نمی باشد . استانی با ترکیب زیبای شیعه ، سنی و اهل حق یک نمونه کامل از برادری و همدلی است .
وجود شخصیتهای فرهیخته وحدت مدار در میان همه اقوام و مذاهب در استان همیشه منشاء خیر بوده است . اما عدم حضور نیروهای شایسته اهل سنت در سطوح مدیریتی استان کرمانشاه قطعا به صلاح نبوده و در واقع بر خلاف نظرات حکیمانه مقام معظم رهبری است .
نماینده اورامانات در مجلس شورای اسلامی و تنها نماینده اهل سنت حاضر در مجمع نمایندگان استان، وظیفه بسیار خطیری دارد . ایشان نباید تمرکز خود را معطوف به طرح های عمرانی صِرف کند ، چرا که شرط تحقق همین وعده ها هم حضور شایستگان اورامانات در سطح مدیریت استان است .
لذا از ایشان درخواست می کنم که توسعه انسانی را هم در ردیف پیگیریهای خود قرار داده و با جدیت بیشتر و سعی وافر به این مقوله بپردازند .
ما نباید اجازه بدهیم دشمنان از این موضوع برای ایجاد تفرقه استفاده ببرند .
هیچ مانعی برای بکارگیری شایستگان اهل سنت در سطوح ملی و استانی وجود ندارد و همه راهها به این سمت باز است .
اندکی جدیت و پیگیری می خواهد . برخی نمایندگان فراکسیون بسیار پیگیر این موضوعات بوده اند و برای استان های خود نتایج خوبی هم گرفته اند ولی برخی ها هم متاسفانه بخاطر نگاه انتخاباتی توجهی به مقوله مهم توسعه انسانی نکرده اند .
شرکت در جلسات فراکسیون و نیز بالابردن تحرک و ارتقای فعالیتهای فراکسیون و نیز برنامه‌ محوری می تواند کارساز باشد .

شناسه خبر : 24326

این خبر رو هم ببینید

اعلام حمایت قاطع فراکسیون اهل‌سنت مجلس از آیت‌الله رئیسی/ رئیسی به مشکلات اهل‌سنت آگاه است

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی از اعلام حمایت قاطع فراکسیون اهل‌سنت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 4 =