به دنبال گلایه انجمن های ارمنی از پ.ک.ک: اوجالان برای ارامنه‌ی ترکیه نامه نوشت

رهبر زندانی پ.ک.ک بر این موضوع تأکید کرده که در مبارزات خود هیچگونه نخواسته به خلق‌ها و اقوام مختلف توهین شود.

رهبر زندانی پ.ک.ک بر این موضوع تأکید کرده که در مبارزات خود هیچگونه نخواسته به خلق‌ها و اقوام مختلف توهین شود.
به نقل از پایگاه تحلیلی خبری ilkehaber پس از آن که بسه هوزات، یکی از دو رئیس شورای رهبری پ.ک.ک در یک گفتگو، ارامنه و لابی آنها را به عنوان بخشی از دولت در سایه و یک نهاد تحت تأثیر ناتو توصیف کرد، انجمن های سیاسی و فرهنگی ارمنی در ترکیه و ارمنستان انتقادات و گلایه های تندی علیه پ.ک.ک که منتشر کردند و به همین خاطر حزب صلح و دموکراسی و پ.ک.ک از اوجالان خواستند تا آب بر این آتش بریزد. اوجالان برای آن که دل نهادهای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ارمنی را به دست بیاورد نامه ی مفصلی خطاب به ارامنه نوشته که در نسخه ی امروز روزنامه ی آگوس منتشر شده است.
اوجالان در این نامه اعلام کرده که هم در طول دوران مبارزه و هم در دوران حبس، همواره به اهمیت احترام اقوام و خلق ها اهمیت داده و راضی نیست که به هیچ قومی توهین شود. وی همچنین به ارامنه پیشنهاد کرده که برای ادامه ی مبارزات خود از لابی های بین المللی سرمایه فاصله بگیرند.
گفتنی است: پ.ک.ک در دوران فعالیت مسلمانان خود با توجه به اختلافات عمیق ترکیه- ارمنستان امتیازات فراوانی از ارامنه گرفت و بخشی از شهروندان ارمنی استانبول نیز روابط سیاسی و رسانه ای خاصی با حزب صلح و دموکراسی و نهادهای اقماری پ.ک.ک دارند.
منبع: خبرگزاری کردپرس

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *