خانه / فرهنگی / به مناسبت مبعث حضرت محمد(ص)؛ همایش موسیقی فولکلور کوردی در شهرستان سنندج برگزار شد

به مناسبت مبعث حضرت محمد(ص)؛ همایش موسیقی فولکلور کوردی در شهرستان سنندج برگزار شد

سنندج – همایش موسیقی فولکلور کوردی به مناسبت مبعث حضرت محمد(ص) و به همت انجمن آوای کهن سنه دژ، همکاری معاونت فرهنگی و امور جوانان استان و اداره ورزش جوانان سنندج برگزار شد.

همایش موسیقی فولکلور کوردی شامگاه سه شنبه در سالن ورزشی بعثت سنندج بر پا شد.
این همایش به همت انجمن آوای کهن سنه دژ، همکاری معاونت فرهنگی و امور جوانان استان و اداره ورزش جوانان شهرستان سنندج با برگزاری برنامه های فرهنگی مختص مردم کردستان انجام گرفت.
فرماندار سنندج، معاون فرهنگی و امور جوانان استان و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان در کنار حضور پر شور مردم، همایش موسیقی فولکلور کوردی را همراهی کردند.
این همایش در بخش های دف نوازی در مدح پیامبر اکرم(ص)، موسیقی کوردی و محلی، هه لپرکی و شعرهای عرفانی برگزار شد و با اسقبال پرشور شرکت کنندگان روبرو شد.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان در این همایش گفت: برای اجرای برنامه مختلف حوزه فرهنگی و جوانان نیاز به گسترش و تأسیس سازمان های مردم نهاد در کردستان را احساس کردیم و این موضوع را دستور کار قرار دادیم .
هیرش رضایی افزود: با گسترش و تأسیس سازمان های مردم نهاد در این مدت توانستیم برنامه  های خوبی و مطلوبی را در استان کردستان اجرا کنیم.
وی افزود: در حال حاضر معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان در بخش های اجتماعی، ازدواج، فرهنگ و هنر و فعالیت های مختلف در امور جوانان به صورت جدی فعالیت می کند.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان اظهار داشت: در راستای نشاط و امید در جوانان همایش ها و جشنواره های متنوعی در استان کردستان برنامه ریزی شده است که از فروردین ماه آغاز تا اواخر اردیبهشت در کردستان اجرا می شود.

شناسهٔ خبر: ۳۹۶۱۹۱۲ – سه‌شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۲۲:۲۴

شناسه خبر : 3967

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + یازده =