به مناسبت 16 آذر، روز دانشجو؛ روز دانشجو فرصتی برای توجه به مطالبات دانشجویی

روز دانشجو به عنوان نماد استکبارستیزی دانشجوی جامعه اسلامی است که هر ساله گرامی داشته می‌شود، به نظر می‌رسد در این روز باید به مطالبات این قشر به عنوان قشر فرهیخته جامعه اسلامی توجه ویژه شود

زمان انتشار خبر: یک شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ – ۰۹:۲۱
روز دانشجو یکی از روزهای حساس و تاثیرگذار در روند انقلاب اسلامی محسوب می‌شود، در چنین روزی خون سه شهید انقلاب اسلامی در اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور وقت آمریکا به ناحق بر زمین ریخته شد و راه شهادت توسط دانشجویان ادامه یافت.
 
دانمشجویان شهید مبارزه با امپریالیسم آمریکا
با گذشت سال‌ها، هر سال به مناسبت این روز برنامه‌های مختلفی در دانشگاه‌های ایران برگزار می‌شود و دانشجویان برای پاسداشت و یاد و خاطره شهیدان ویژه‌برنامه‌های بصیرتی در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.
 
 
به نظر می‌رسد 16 آذر به عنوان روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان در برابر استعمارگران دارای اهمیت ویژه‌ای است که قشر آگاه و فهیم جامعه در مقابل استعمار و دخالت‌های غرب به ویژه آمریکا و انگلیس به پا خواسته و نام خود را در دفتر پایداری انقلاب اسلامی ثبت و ضبط کردند.
 
شعاری که دانشجویان روز 16 آذر سال 1332 برای مبارزه با فعالیت‌های استکبار جهانی و دخالت آنان در سیاست‌های کشور سر دادنند، امروز هم به علت استبدادی بودن این حکومت‌ها همچنان با فریاد «مرگ بر آمریکا» ادامه دارد.
 
روز دانشجو به عنوان نماد استکبارستیزی دانشجوی جامعه اسلامی است که هر ساله گرامی داشته می‌شود، به نظر می‌رسد در این روز باید به مطالبات این قشر به عنوان قشر فرهیخته جامعه اسلامی توجه ویژه شود.
 
 
توجه به مطالبات دانشجویان ضروری است
 
اگر چه دانشجویان با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند؛ اما مطالبات مردم از این قشر موجب شده تا در کنار مشکلات خود کارگشای مشکلات جامعه باشند، دانشجویان در عصر حاضر که دوران پیشرفت علوم مختلف است به وظیفه خود در قبال رشد علمی و فن‏اوری جامعه همت می‌گمارند و با تلاشی مضاعف طرح‌های اقتصادی و علمی را برای برون رفت از مشکلات جامعه ارائه می‌کنند.
روز دانشجو فرصت مناسبی برای تجلیل از فعالیت‌های دانشجویان در عرصه‌های پیشرفت و توسعه علمی جامعه است تا با قدر دانی از زحمات این قشر کمی هم به حل مشکلات آنها توجه شود.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *