خانه / سیاسی / بیانیه وزیران امور خارجه آمریکا و اروپا درباره ایران    

بیانیه وزیران امور خارجه آمریکا و اروپا درباره ایران    

وزیران امور خارجه آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، پس از دیدار با هم در لندن درباره موضوع اتمی ایران بیانیه ای منتشر کردند
 
 

زمان انتشار خبر: یک شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۴ – ۰۲:۲۷
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در متن این بیانیه آمده است: ما وزیران امور خارجه آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نشستی به منظور بررسی  میزان پیشرفت در مذاکرات اتمی با ایران برگزار کردیم.
ما درباره این موضوع هم نظر هستیم که پیشرفت قابل توجهی درباره مسائل کلیدی صورت گرفته است، اگر چه هنوز مسائل مهمی وجود دارد که تا کنون توافق درباره آنها میسر نشده است. حالا زمان آن فرا رسیده است که ایران و به طور ویژه تصمیمات دشواری را بگیرد. مذاکره کنندگان ما همراه با روسیه و چین هفته آینده در لوزان در سوئیس مذاکرات را از سر می گیرند.
 
این بیانیه می افزاید: ما بر روی این موضوع تاکید می کنیم که همه به طور برابر خود را متعهد به یافتن راه حلی می دانیم که این تضمین را بدهد که بر اساس آن، برنامه اتمی ایران فقط صلح آمیز باقی بماند و در راستای تعهدات بیان شده باشد. هر گونه راه حلی باید جامع، بلندمدت و قابل راستی آزمایی باشد. کشورهای ما با توافقی که این مفاد را در بر نگیرد، موافق نیستند.
 
این مذاکرات تلاشی مشترک در بین گروه پنج به علاوه یک و با هدایت اتحادیه اروپا است. کارشناسانی در رشته های مختلف به طور عمیق در رابطه با مواضع ما در مذاکرات مشارکت دارند. مذاکرات دو جانبه با ایران به عنوان بخشی حیاتی در رسیدن به موفقیت ادامه خواهد یافت.
 
ما در لحظه مهمی در مذاکرات قرار داریم. اگر ما بتوانیم تمامی مسائل اصلی را حل و فصل کنیم آنگاه کار فنی می تواند یک چارچوب را به متنی مفصل تبدیل کند. تمامی ما به تلاش با هم با هدف تضمین نتیجه ای موفقیت آمیز ادامه خواهیم داد.
 
 

شناسه خبر : 16133

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =