خانه / سیاسی / بیمارستان تأمین اجتماعی سقز، نیازمند جذب متخصص

بیمارستان تأمین اجتماعی سقز، نیازمند جذب متخصص

معاون استاندار و فرماندار ویژه سقز با عنوان این‌که سقز دومین شهر بزرگ کردستان است، توجه بیشتر برای جذب پزشک متخصص و تجهیزات برای بیمارستان تأمین اجتماعی این شهرستان را خواستار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، «علی‌اکبر ورمقانی»، در نشست با مدیر درمان تأمین اجتماعی کردستان با تشکر از اقدامات دو سال اخیر در راستای تجهیز بیمارستان تأمین اجتماعی سقز، افزود: آماده‌سازی زیرساخت‌ها در راستای گسترش دولت الکترونیک و خدمات جدید سازمان تأمین اجتماعی در حوزه فناوری باعث رضایت‌مندی و صرفه‌جویی بیشتر می‌شود.
 وی خاطرنشان کرد: خدمات این بیمارستان با توجه به تعداد زیاد بیمه شده تأمین اجتماعی چشمگیر است و کسب رتبه دوم بیمارستان تأمین اجتماعی سقز در ارزیابی سالانه بیمارستان‌های کشور از سوی سازمان تأمین اجتماعی، نشانه خدمات‌دهی مناسب است.
 مدیر درمان تأمین اجتماعی کردستان هم گفت: دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان تأمین اجتماعی سقز در روز جاری با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال راه‌اندازی شد.
 دکتر «هوشنگ فولادی» افزود: از دیگر اقدامات انجام شده برای این بیمارستان، خرید دستگاه لاپاراسکوپی با هزینه دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و خرید تخت‌های اتاق عمل و زایمان بوده است.
 وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ هم میکروسکوپ دو چشمی مربوط به جراحی چشم پزشکی با اعتبار دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای این بیمارستان خریداری شد.
 مدیر درمان تأمین اجتماعی کردستان تصریح کرد: تجهیزات جانبی این دستگاه از کشورهای ایتالیا و بلژیک تهیه شده و توان تولید سه متر مکعب اکسیژن را در ساعت دارد که گاز با خالصی ۹۸ و نیم تولید می‌کند.
 دکتر فولادی افزود: هم‌اکنون نیاز این بیمارستان به اکسیژن در یک ساعت، یک متر مکعب است که به‌علت توسعه این مرکز درمانی در آینده، دستگاه اکسیژن پاسخگوی نیازهای آینده آن نیز است.
 وی یادآورشد: افزون بر ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی بوده و هم‌اکنون فقط سنندج و سقز در استان کردستان دارای بیمارستان تأمین اجتماعی هستند و شهرهای قروه و بیجار دارای درمانگاه و مریوان و بانه نیز در حال احداث درمانگاه تأمین اجتماعی هستند.
دکتر «شیرزاد قادرپور اقدم»، رئیس بیمارستان تأمین اجتماعی سقز هم گفت: بیمارستان تأمین اجتماعی سقز ۵۲ تخت فعال دارد که ۱۱۱ نفر پرسنل در بخش‌های جراحی، ارتوپد، گوش، حلق و بینی، چشم پزشکی، زنان و زایمان مشغول فعالیت هستند.
کد خبر: ۹۴۱۲۱۹۱۲۴۶۱لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13795

این خبر رو هم ببینید

استاندار کردستان: لزوم نوسازی در مدیریت کردستان/مسئولان به سمت عملگرایی بروند

استاندار کردستان با تأکید بر نوسازی در مجموعه مدیریت استان گفت: نباید شایسته گزینی فدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =